Yamanlar’a çöp tesisi doğa katliamı demek

Giriş Tarihi: 19.3.2016
Yamanlar’a çöp tesisi doğa katliamı demek

Yamanlar’ın “çok kıymetli ve korunması gerekli bir alan” olduğunu dile getiren Yıldırım, bu konudaki inadı anlayamadıklarını söyledi

Karşıyaka Birliği Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yıldırım, Yamanlar Dağı'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çöp tesisi kurmak istemesinin "doğa katliamı girişimi" olduğunu savundu. Yıldırım, "Bilirkişi raporları ve iki üniversitenin verdiği rapor Yamanlar Dağı'nda çöp tesisi kurulmayacağını gösteriyor. Aziz Kocaoğlu niye inatlaşıp da çöp tesisi kurmaya çalışıyor" dedi.

BU İNAT NİYE
Bu bilimsel veriler ışığında Yamanlar Dağı'nda artık çöp tesisi yapılmasından vazgeçildiğini düşünürken, Kocaoğlu'nun "Ben ne olursa olsun, oraya çöp tesisi yapacağım" demesini anlayamadıklarını dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:
"Yamanlar Dağı'ndaki 647 hektarlık alan, 357 tane yılki atının ana vatanı, atların bütün gün koşturdukları yer, dağ tavşanlarının koşturduğu yer, 70-80 parsel özel mülkiyetin olduğu alan, İzmir'in üç kaynak suyundan bir olan Yamanlar suyunun kaynadığı alan, kuzey ormanlarının sınırı olduğu bir alan, Bostanlı Barajı'nın su havzası olan bir alan, planlanan üniversite kampüsünün hemen bitişiğindeki bir yer, Yamanlar köyünün mera alanı. Yani çok kıymetli özel bir yer. Çöp tesisi yapıldığı zaman suyu zehirlenecek, doğası yok olacak, onarılmaz hasarlar verilecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yamanlar’a çöp tesisi doğa katliamı demek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN