Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz, Kocaoğlu’nun bu tavrına alıştık

Büyükşehir’in Yamanlar’a planladağı çöp tesisini hükümetin engellediğini söyleyen Kocaoğlu’na, AK Partili Hamza Dağ sert çıktı, “Biz, onun bu tavrına alıştık” dedi

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Biz, Kocaoğlu’nun bu tavrına alıştık

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Yamanlar'a yapılması planlanan çöp depolama alanı ile ilgili hükümetin projeyi engellediği yönündeki açıklamalarına sert çıktı. Dağ, "Biz, başkanın bu tavrına alıştık. Çöp konusunda en uygun yerin bulunması için elimizden geleni yapmaya hazırız" dedi.
Çiğli ilçesindeki Harmandalı bölgesinde, geçtiğimiz günlerde çöp depolama alanındaki kaymalar bazı hayvanların telef olmasına neden olmuş, olayın ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, çöp depolama alanının Yamanlar bölgesine kaydırılması noktasında hükümetin ÇED sürecini sonlandırmayarak projeye engel olduğunu dile getirmişti.
AK Partili Dağ, Büyükşehir'in her seçim öncesi bölgeyle ilgili vaatte bulunduğunu ifade ederek, "İzmir'in çöp sorunu o kadar büyük bir sorun haline gelmiştir ki bu konu üzerine belgesel çekilmiş, yapılmayan eylem ve protesto kalmamıştır.
Büyükşehir yıllardır bu konuda vaatlerde bulunmuş, her seçim öncesi ilçe sakinlerine tarih vermiş; ama bir arpa boyu yol alamamıştır.
Çiğli Harmandalı çöp depolama alanı bölge insanını canından bezdirmiş, koku ve patlama riski nedeniyle bölgeyi yaşanamaz hale getirmiştir" dedi.

YAMANLAR TEHLİKE SAÇIYOR
Bölgenin tehlike saçtığını belirten Dağ, "Eğer bir an önce önlem alınmazsa korkarız ki çok daha büyük acı yaşanabilir. 11 yıldan bu güne belediye başkanlığı yapmakta olanlar bu çöp sorununa neden çözüm bulamamışlardır. Bu zamana kadar bütün raporlar incelenmeli ve bütün bu iddialar ince detayına kadar araştırılıp ondan sonra en uygun yer neresi ise orası için adım atılmalıdır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz, Kocaoğlu’nun bu tavrına alıştık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN