’i uçuracak proje başlatılıyor

Giriş Tarihi: 2.4.2016
İzmir’i uçuracak proje başlatılıyor
'in dünyaca ünlü ilçesi Selçuk'ta, 35 İzmir 35 Proje arasında yer alan Efes Antik Kanal Projesi için çalışmalar hızlandırıldı. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen ve DSİ İzmir 2.
Bölge Müdürü Hayati Çelenk, proje alanında incelemelerde bulundu. Başkan Bakıcı, "Proje Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'nun iradeleri ile gerçekleşiyor.
Büyük bir heyecan içerisindeyiz.
Antik Kanal Projesi bir hükümet projesidir.
Bu proje İzmir ve Selçuk'a büyük bir ivme kazandıracaktır" dedi. Hayati Çelenk ise İzmir ve 'nin en önemli projelerinden birini gerçekleştireceklerini belirterek, "Eskiden var olan antik kanalı tekrar canlandırmak istiyoruz. Denizden ye kadar olan ilk 500 metrelik bölümün projelendirilmesi ile ilgili çalışmaları yapacağız.
Köprü Osmanlı mimarisine uygun bir kemer köprü olacak ve altından teknelerin çok rahat geçebileceği sağlanacak. Mevcut durumdan daha yüksek olacak ve de genişliğini arttıracağız. Buradan teknelerin çok rahat bir şekilde antik limana kadar ulaşması sağlanacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’i uçuracak proje başlatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN