Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜBİTAK fatihleri

Özel Lisesi TÜBİTAK yarışmasında fizik, kimya ve biyoloji dallarında birinci oldu. Okul ’e toplamda beş getirdi

Giriş Tarihi: 2.4.2016
TÜBİTAK fatihleri
TÜBİTAK tarafından 47. kezi düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın Bölge Sergisi, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde yapıldı. Özel Ege Lisesinin 2 fizik, 4 biyoloji, 4 matematik, 1 kimya, 1 tarih, 1 sosyoloji, 1 coğrafya ve 1 bilgisayar alanında olmak üzere toplam 15 projesi yarışmada sergilenmeye değer bulundu. Özel Egeli öğrenciler fizik, kimya ve biyoloji dallarında bölge birinciliğini elde ederek Ankara'da gerçekleşecek olan Ulusal Sergi'de Ege Bölgesi'ni temsil etme hakkı kazandı.
Ayrıca matematik alanında bölge ikinciliği, fizik alanında bölge üçüncülüğü derecelerini de elde eden Özel Egeliler, toplam 5 kazanırken fizik, kimya, biyoloji, matematik alanlarında en çok ödül alan okul olarak önemli bir başarı elde etti.

BAŞARI HİKAYESİ YAZDILAR

Özel Ege Lisesi Müdürü Aylin Musluoğlu, "TÜBİTAK Bölge Sergisi'nden büyük bir sevinç ve başarıyla dönen öğrencilerimiz hepimizi onurlandırdı.
Fizik, kimya ve biyoloji alanlarının tamamında üç bölge birinciliği, matematik alanında bölge ikinciliği elde etmek çok sık rastlanılan bir başarı olmasa gerek. Öğrencilerimin güzel bir hikaye yazdığına tanık oluyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK fatihleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN