Kendİnİzİ germeyİn

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Kendİnİzİ germeyİn

Estetik Cerrahi ve Güzellik Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, karnın göbekli ve bombe görünümünün giderilerek düz karın oluşturulabileceğini bildirdi

Yaşlanma, kilo alıp verme, doğum yapma gibi birçok nedenle karnın alt ve orta bölgesinde deri gevşekliği, yağ birikintileri, çatlak ve izler meydana gelir. Ameliyat ile bu gevşemiş ve aşırı yağlanmış derinin tamamen alınabildiğini ve gevşemiş karın kaslarının özel tekniklerle yeniden dikildiğini dile getiren Estetik Cerrahi ve Güzellik Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, "Herkeste karnın göbekli ve bombe görünümü giderilerek düz karın oluşturulabilir" dedi. Karın bölgesinde, aşırı yağ birikimi, bombe görünüm, sarkmalar, çatlaklar gibi deformasyonların karın estetiğini bozduğunu söyleyen Durmuş şöyle devam etti: "Karın bölgesindeki estetik bozulmalar birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkıyor. Hormonal değişiklikler, durağan yaşam tarzı, gebelik süreci ve sonrası, yaşlılık, genetik yatkınlık, sık kilo alıp vermek başlıca nedenler olarak karşımıza çıkar. Bu faktörler, karın derisi ve kasların gevşeyip sarkmasına, ciltte çatlak oluşumuna, yağlanmaya, bu bölgenin büyümesine, kişinin günlük konforunun bozulmasına yol açar. sonrası oluşan karın kası ve deri yapısındaki deformasyonlar, kadınlarda erkeklere göre daha fazla sarkma ve gevşemeye neden olmaktadır. Karın germe ameliyatları, yani abdominoplasti karın bölgesinde oluşan estetik sorunlarda etkili sonuçlar vererek estetik bozulmaları ortadan kaldıran cerrahi bir tedavi yöntemidir."

KARIN NEDEN BOMBELEŞİR?
Karnın bombeleşmesinin, karın kaslarının esnekliğini kaybetmesi ve birbirinden ayrılması sonunda gerçekleştiğini belirten Durmuş, yağ tabakası altında bulunan karın kaslarının, özellikle karnın içinin büyüdüğü gebelik sürecinde esnekliğini kaybettiğini ve birbirinden uzaklaştığını bu durumun da karnın bombe bir görünüme bürünmesine neden olduğunu söyledi. Opr. Dr. Ebru Durmuş, karnın estetik görünümünde cildin pürüzsüz olmasının büyük önemli taşıdığını anlatarak, "Sık sık kilo alıp veren kişilerde ve hamilelik sırasında ve hormonal değişiklikler karın derisi gerilerek kalitesini kaybeder ve zayıflar. Zayıflayan deride, özellikle gebeliğin sonlarına doğru çatlak izleri çoğalır ve iyice belirginleşir"diye konuştu. Hamilelikte vücudun metabolik işleyişindeki değişiklikle birlikte karın ve kalça bölgesinde biriken kiloların ve yağ miktarının birçok kadında kalıcı bir hale dönüştüğünü de vurgulayan Dr. Durmuş, "Çünkü bu bölgedeki yağları inatçı yağlar olarak tanımlıyoruz. ve spora karşı son derece dirençlidir. Kolay kolay eritilemeyen yağlardır. Bu yağ dokusu karın bölgesinde sarkmalara neden olmaktadır" ifadelerinde bulundu.

KİMLER AMELİYAT OLABİLİR?
Op. Dr. Durmuş karın germe ameliyatı için uygun adayları şu şekilde sıraladı:
? Aşırı olmayanlar,
? Diyet ve spor yapmasına rağmen karnındaki yağları eritemeyenler,
? Kilo verdikten sonra karın cildinde sarkma, çatlak ve gevşeme olanlar,
? Doğum yapmamasına karşın şişman bir karına sahip olanlar,
? Karnında hamileliğe bağlı çatlaklar, sarkma ve gevşeme olanlar,
? Vücudu estetik ölçülerde olmasına karşın yalnızca karın bölgesinde yağlanma, kilo problemi olanlar,
? Ameliyat sonucuyla ilgili gerçekçi beklentileri olanlar,
? Bu operasyonun yapılmasını engelleyecek sağlık sorunu olmayanlar,
? Operasyondan kısa bir süre sonra hamile kalmayı düşünmeyenler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendİnİzİ germeyİn
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN