Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerin estetik tedavisi mümkün

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Varislerin estetik tedavisi mümkün

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İlker Kiriş, Medifema Hastanesi’nde, hastalarına tedavi seçeneklerinin anlatıldığını muayene ve tedavinin bütünlük içinde yapıldığını bildirdi

Medifema Hastanesi'nden Kalp ve Damar Cerrahı Doç. Dr. İlker Kiriş, yakınması olan hastaların öncelikle bir kalp damar cerrahisi uzman doktoru tarafından muayene edilmesi, ardından hastaya bacak toplardamar ultrasonografi tetkiki yapılması gerektiğini belirtti. Bu tetkikin birçok hastanede radyoloji uzman doktoru tarafından ve genellikle başka bir tarihe randevu verilerek yapıldığını dile getiren Kiriş, Medifema Kalp Damar Cerrahisi Kliniği'nde ise; hasta ile görüşme, hastanın muayene edilmesi ve ardından bacak toplardamar ultrasonografi tetkikinin aynı seansta tamamlandığını kaydetti. Doç. Dr. Kiriş, "Her bir hastamıza özel olarak, tetkik sonucu ve tedavi seçeneklerini anlaşılır ve ayrıntılı şekilde açıklıyorum. Böylece hastanın değerlendirilmesi ve tedavi planlanması bir bütünlük içerisinde gerçekleştiriliyor. Ayrıca hastanın tedavi öncesi tüm işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanıyor" dedi.

HİSSEDİLEN AĞRI DÜŞÜK
Kılcal damar varislerinde tedavi seçenekleri hakkında da bilgi veren Kiriş, şunları söyledi: "Eğer toplardamar ultrasonografi tetkik sonucu normal ise ve hastanın kılcal damar varisleri varsa estetik tedavi işlemleri uygulanabilir. Kılcal damar varisleri için tedavi seçenekleri; iğne tedavisi (skleroterapi) ve cilt üzerine ısı uygulamaları olmak üzere ikiye ayrılır. Skleroterapi, bir ilacın ince iğne ucu olan bir enjektör yardımıyla toplardamar içine verilerek o toplardamarın kapatılması işlemidir. Ardından bu damar vücut tarafından emilerek yok edilir. Böylece işlem yapılan ince toplardamar daha az görünür ya da görünmez hale gelir... Skleroterapi sırasında, ilaç damar içerisine uygulandığında o bölgede kızarıklık ve hafif yanma hissi olur. Ancak çok ince iğne uçları ile uygulama yapıldığından hastanın hissedeceği son derece düşüktür, belki de sivrisinek ısırmasına benzetilebilir."

MÜKEMMEL SONUÇ İÇİN
Skleroterapinin birkaç hafta içerisinde kesin sonuçlar alınabilecek bir tedavi yöntemi olmadığını vurgulayan Kiriş, "Tecrübeli ve doğru teknik uygulayan bir doktor tarafından, sabırlı bir hastaya uygulandığında mükemmele yakın sonuçlar elde edilebilir. Böylelikle, önümüzdeki yaz mevsiminde rahatlıkla istediğiniz kıyafetleri giyebilir ve artık görüntüden dolayı rahatsızlık duymazsınız" dedi. Doç. Dr. Kiriş, Medifema'da, ABD ve Avrupa'da varisin estetik tedavisinde en çok tercih edilen görüntüleme cihazı Accuvein eşliğinde mükemmele yakın sonuç elde ettiklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varislerin estetik tedavisi mümkün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN