Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahlaksız açıklamaya Ege’den tepki yağdı

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili yaptığı ahlaksız açıklamalara başta kadınlar olmak üzere Ege’de herkesimden tepki yağdı

Giriş Tarihi: 7.4.2016
Ahlaksız açıklamaya Ege’den tepki yağdı
Genel Başkanı ve Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu için söylediği, "Aile Bakanı, birilerinin önüne yatmış durumda" ifadelerine kadınlar, AK Parti cephesi, STK temsilcileri ve iş adamları sert tepki gösterdi. AK Partililer, CHP Genel Merkezi'ne, AK Parti İl Teşkilatı da CHP Denizli Merkezi'ne siyah çelenk bıraktı.

SİYAH ÇELENK BIRAKTILAR
Kılıçdaroğlu'nun sözleri Denizli'de büyük yankı uyandırdı. AK Parti İl Kadın Kolu başkanlığında Delikliçınar Meydanı'nda bir araya gelen kadınlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu protesto etti. Basın açıklamasının ardından CHP İl Binasına yürüyen kadınlar, polis kontrolünde parti binasına yakın bir yere siyah çelenk bıraktı. Basın açıklamasına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti İl Kadın Kolu Başkanı Aynur Akdemir, kadınlar ve partililer katıldı. İl Başkanı Filiz, "Bu konuşma, Kılıçdaroğlu'nun kendi kişiliğini, sığlığını, düzeysizliğini gösteriyor. Her açıklamasıyla siyaseti seviyesizleştiren Kılıçdaroğlu, ivedilikle özür dilemelidir" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan da, terörist cenazelerine katılan CHP'li milletvekillerine bir şey diyemeyen Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na dil uzattığını söyledi. Zolan, "Kılıçdaroğlu, sakın Denizli'ye gelme. Denizli'ye gelirsen buradaki kadınlar seni tükürükleriyle temizler. Biz yürümeye koşmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun sözlerini eleştiren AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise, "Bu ne İzmir'e ne ülkemize yakışan bir siyasi üslup, eleştiri dili olamaz. Devletin makamlarına başta olmak üzere, uzun süredir söylediklerinin üçte biri küfür niteliğinde olan bu zat-ı seviyeli olmaya davet ettik ama işe yaramadı. Anladık ki; bu bizim üslup çağrımızla olacak iş de değil, ne duruşu ne yaklaşımları ne de dili İzmir'e yakışmıyor. Eminim, Genel Başkanları ve İzmir vekilleri Kılıçdaroğlu'nun söyledikleri karşısında; CHP'li kadınların, hatta partililerin dahi ağızları açık kaldı. Yapılanları eksik görebilirsiniz, haksız bulabilirsiniz ama bu bir siyasi kampanya olamayacak kadar iğrenç bir durum" şeklinde konuştu.

NEFRETLE KINIYORUM
CHP Genel Merkezi önünde açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, "Kılıçdaroğlu'nun Bakanımız hakkında söylediklerini protesto ediyoruz. En yüksek tonla ifade ediyorum. Şiddetle kınıyorum. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı seviyesizliktir. Yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız" dedi. Eski Bakan Işılay Saygın ise Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını çok çirkin bulduğunu ifade etti. Saygın. "Bilerek konuştuğunu zannetmiyorum. Tabi özür dilemesi en doğrusu. Normal bir insanın sarf edeceği bir laf değil. Kimse bir kadın için böyle konuşmaz" diye konuştu.

KADINA BÖYLE LAF DENMEZ!
Ege İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Elmasoğlu, "Biz hep siyaset dilinin önemli olduğunu söylüyoruz. Kadınların daha çok temsil edilmesini istiyoruz. Orada mecliste siyaset dilinde bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Fikir özgürlüğü çerçevesinde herkes fikrini söylemeli ama rencide etmemeli. Hoş değil. Bir kadına ne olursa olsun söylenmemesi gereken bir söz" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Ramazanoğlu ise şahsına tüm kadınları hedef alan çirkin ve edep dışı açıklamaları şiddetle kınamış ve hukuki süreç başlatacağını açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlaksız açıklamaya Ege’den tepki yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN