Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilişim sorumluluları hala görebiliyormuş!

Milyonlarca vatandaşın kimlik bilgilerinin ’den sızdırıldığı iddiasını; partinin bilişim sorumlularının “Ben halen kendi işyerimden sisteme girebiliyorum” demeleri güçlendiriyor

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Bilişim sorumluluları hala görebiliyormuş!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerinin 'den sızdırıldığını işaret etmesi sonrası parti teşkilatı içinde hareketlilik başladı. CHP İzmir İl Teşkilatı iddiaları yalanlasa da seçim döneminde partinin ilçe teşkilatlarında "bilişim sorumlusu" olarak görev alan isimlerin, bu görevlerinden ayrılmalarına rağmen ortamından halen parti veritabanında kayıtlı olan tüm Türkiye'deki seçmen bilgilerine rahatlıkla ulaşabildiği ortaya çıktı. Milyonlarca kişinin kimlik bilgilerinin sanal ortama sızdırılmasından sorumlu tutulan CHP İzmir İl Örgütü'nde, yaşanan skandalın ardından partililer arasında telefon trafiği hızlandı. YSK'nın yasal zorunluluk olarak seçmen bilgilerini her parti ile olduğu gibi, CHP Genel Merkezi ile de söz konusu bilgileri paylaştığı ancak genel merkez yetkililerinin il il ayırıp göndermesi gereken seçmen bilgilerinin tamamını İzmir'e gönderdiği öne sürüldü.

KAPALI DEVRE DEĞİL
Ankara'daki CHP İl Örgütü'nün sadece Ankara'daki seçmen listesindekilerin bilgilerini görebilirken, İzmir'deki İl Örgütü'nün bu şekilde tüm Türkiye'deki seçmen bilgilerine ulaşabildiği iddia edildi. Bilişim Sorumlusu olarak seçim döneminde görev yapan bazı partililerin kimlik skandalının patlak vermesinin ardından kendi aralarında 'Ben halen kendi işyerimden sisteme girebiliyorum' şeklindeki konuşmaları ise, seçmen kimlik bilgilerinin parti içindeki kapalı devre bir sisteme değil de, bilgisayar korsanlarının bile rahatlıkla ulaşabileceği internet ortamındaki bir sisteme yüklendiği şüphelerini güçlendirdi.

MASATÇI'NIN YÜKSELİŞİ
İzmir'de düzenlenen tüm sokak eylemlerinde ön saflarda boy gösteren ve terör örgütü ile ilişkisi olduğu gerekçesi ile daha önce hapis cezası alan Konak Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Orçun Masatçı'nın ekonomik anlamda hızlı yükselişi de parti kulislerinde konuşulan bir başka konu oldu. HDP İzmir Milletvekili adayı olan kız kardeşi Nimet Nazlı Masatçı ile kuruculuğunda rol aldığı İzmir Yeni Kapı Tiyatrosu'nda sanat yönetmenliğini yapan Orçun Masatçı'nın şimdilerde Konak'ın Alsancak semtindeki Metin Altıok Kültür Sanat Evi adı altında ikinci bir işletme açtığı iddia edildi.

DEVLET KADROSU İSTİYOR
Hükümetin müjdesini verdiği devlet kadrosuna geçebilmek için gün saydığı öğrenilen taşeron işçi kadrosundaki Masatçı'nın daha önce yazılı ve görsel basında hakkında çıkan olumsuz haberler nedeni ile işletmenin kiralanmasında herhangi bir resmi belgede imzasının bulunmadığı öne sürüldü. Diğer yandan Konak Belediyesi'nde uzun yıllar taşeron olarak çalışan Okan Kubanlı'nın Başkan Sema Pekdaş'ın yol arkadaşı olan Özel Kalem Müdürü Avukat Dilek Demir ile evlendikten bir süre sonra hızlıca yükselerek belediye bünyesindeki kafeteryaların işletmesinden sorumlu İZBEL AŞ'nin yönetici müdürü olması ise akıllarda soru işaretleri bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilişim sorumluluları hala görebiliyormuş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN