Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i için güçbirliği yapılacak

TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu’na bağlı acenteleri ağırlayan Başkan Zolan, “Bundan sonra ’nin tanıtımı için potansiyelimizin tamamını kullanacağız” dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Denizli turizmi için güçbirliği yapılacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Haftası kapsamında Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu'na bağlı acenteleri Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nda konuk etti. Etkinliğe, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu ve TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu'na bağlı seyahat acenteleri katıldı.

TURİST SAYISINDA İLK 5'TE
Etkinliğe katılan acentalara teşekkür ederek turizmin Denizli'nin en önemli gelir kaynaklarından birisi olduğunu söyledi. Başkan Zolan, "Turizm sektöründe kapasitemizin yüzde 10'unu kullanıyoruz. Turizm gelişmeye çok müsait ve bu sektörün getirisinin ileride artmasını istiyoruz. Denizli'ye turizm alanında baktığımızda çoğu ülkede olmayan güzellikleri şehrimizde barındırıyoruz. Bize düşen bu güzellikleri vatandaşlarımızın hizmetine sunabilmek. Bunun yanında turizmin şehrin ekonomisine de katkı sunmasını istiyoruz" dedi. Denizli'ye gelen turist sayısı anlamında Türkiye'de ilk 5'te yer aldıklarını belirten Zolan, "Ancak biz gelen turist sayısından çok turistlerin ekonomik olarak şehre kattıkları değere bakıyoruz. Bunun için de potansiyelimizin tamamını kullanmalıyız. Bundan sonra Denizli olarak yapılacak bütün fuarlara katılacağız ve Denizli'nin tanıtımını hep birlikte gerçekleştireceğiz" diye konuştu. Başkan Zolan, konuşmaların ardından turizmcilerle birlikte tesisleri gezdi. TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu ise gerçekleştirilen etkinlikten duyduğu mutluluğu dile getirdi, "Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli'yi farklı bir boyuta taşıyan bu tesisleri kazandırarak alternatif turizme önemli bir katkı sundu. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımıza yapmış oldukları yatırımlardan dolayı teşekkür ederim" ifadelerinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli turizmi için güçbirliği yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN