Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Objektif görünümlü terörist destekçileri

“Siyasi partilere kapalı” diye AK Partili kadınlara vermediği salonu HDP’ye ardına kadar açan MMO’nun “art niyetli” olduğunu söyleyen , kendilerini objektifmiş gibi gösterip teröre arka çıkan derneklerin bulunduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 23.4.2016
Objektif görünümlü terörist destekçileri
AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Mahmut , Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi'nin, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları'na "siyasi parti faaliyeti" olduğu gerekçesiyle etkinlikleri için verilmeyen salonun HDP'nin İzmir İl Kongresi için tahsis edilmesindeki çifte standarta tepki gösterdi. Kaya, "AK Partili kadınlara açılmayan o salonun kapıları, HDP'lilere ardına kadar açıldı. Selahattin Demirtaş'ın da katılacağı HDP'nin İzmir İl Kongresi, Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'ne ait olan Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapılacak. Ben her söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Taşıdığı tüm sorumlulukları hiçe sayan, teröre arka çıkan, sübjektif olup, kendilerini topluma objektifmiş gibi gösteren bazı sivil toplum kuruluşu, oda ve sendika yöneticileri var. Bir siyasi partinin organizasyon yapma talebini reddederken, bir diğerine ve özellikle terörle, teröristle arasına mesafe koyamayan bir partinin kongre etkinliğine onay veriyorsanız art niyetlisinizdir demektir. Bu yapılan açık ve net bir şekilde terörü cesaretlendirmektir" dedi.

ŞİMDİ KORKUYA KAPILDILAR
Kaya, AK Parti tarafından TBMM'ye sunulan dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşülmesi takvimi yaklaştıkça, HDP'lilerden birbiri ardına dokunulmazlıkların kaldırılmaması gerektiği yönünde açıklamalar gelmeye başladığına dikkat çekti. Kaya, "Seçim dönemlerinde 'dokunulmazlıklar kaldırılsın' resti çeken HDP'nin, konunun fiiliyata geçmesi karşısında büyük bir korkuya kapıldığını ve çark ettiğini görüyoruz. Korkunun ecele faydası yok. Teröre destek veren bedelini öder. Dokunulmazlıklar kaldırılacak, herkes yaptığının bedelini hukuk çerçevesinde ödeyecek. Çözüm istiyoruz diyen HDP'lilere de sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle söyleyeyim; terör örgütünün en küçük izi, zerresi dahi kalmadan, hainleri bu topraklardan söküp attığımızda çözümü gerçekleştireceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Objektif görünümlü terörist destekçileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN