Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaşa yaramayan siyaset olmaz olsun

Bayındır’da restore edilen tarihi yapının açılışını ve Ödemiş’te doğalgaz dağıtım şebekesinin ilk kaynağını yapan Bakan , siyasette amacaın halka hizmet olması gerektiğini vurguladı

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Vatandaşa yaramayan siyaset olmaz olsun
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , programı kapsamında helikopterle geldiği Bayındır ve Ödemiş ilçelerinde açılış törenlerine katıldı ve bölge halkına müjdeler verdi. İzmir Valiliği Kültürel Değerler Fonu'ndan ayrılan 3,5 milyon liralık bütçe ile restore edilen Hacı Sinan Camisi ve Külliyesi'nin açılışı töreninde konuşan Bakan , "Bayındır'ın iftihar edeceği geçmişini de ihya edeceğiz, yaşatacağız. Hacı Sinan Camisi'nin yan tarafındaki tarihi hamamı da restore edeceğiz" dedi. Bayındır Çiçek Üreticileri Tanımsal Kalkınma Kooperatifi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan çiçek alım sözleşmesinin imza törenine katılan Yıldırım, Bayındır ilçesinin çiçek üretiminde marka oluğunu, sadece İzmir değil başta İstanbul olmak üzere diğer belediyelerin de buradan süs bitkileri alarak sektöre destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

TOKİ VE DOĞALGAZ MÜJDESİ
Bakan Yıldırım, 147 TOKİ binası bitmek üzere olduğu Bayındır'a bunun yetmeyeceğini belirterek, "236 konutluk yeni bir proje hazırlıyoruz. 2017 yılının sonuna kadar Bayındır'ın her yerinde doğalgaz olacak" diye konuştu. Bayındır'daki çiçek kooperatifinin 4 bin 128 metrekarelik bir fide üretim tesis kurduğunu, yılda 20 milyon fide üretileceğini aktaran Yıldırım, "Burada iş, aş sahibi hemşehrilerimiz olacak. Bu fideler için dışarıya 1 milyon lira para gidiyordu, bu içeride kalacak. Fide maliyetinde de yüzde 20'ye kadar azalma olacak. Bu örnekleri arttırmalıyız" dedi.

TARIM ORGANİZE SANAYİ
Bayındır'a bir müjde vermek istediğini söyleyen Yıldırım, "Hazineye ait 420 dönüm arazi var, bunu başkan 500'e tamamlayacak. Burayı tarım organize bölgesi haline getiriyoruz. Her bir üretici buradan yararlanacak" dedi. Binali Yıldırım, siyasetin insana hizmet etmesi gerektiğini dile getirerek, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın mantığını benimsedik. Siyaset vatandaşın işini görmüyorsa olmaz olsun" dedi. Yıldırım, İzmir'deki üreticiye bir yılda 330 milyon lira tarımsal destek verildiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da çok sayıda kooperatife destek verdiklerini bildirdi Yıldırım'a, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile AK Parti İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ, Mahmut Atilla Kaya, Hüseyin Kocabıyık, İl Başkanı Bülent Delican da eşlik etti. Ödemiş'te, doğalgaz dağıtım şebekesi ilk kaynak yapım töreninde konuşan Yıldırım, bu yılın sonuna doğru ilçenin en az yüzde 30'unun, gelecek yıl ise tamamının doğalgazla buluşacağını söyledi. Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Biz ancak rükuda Allah'ın karşısında eğiliriz, başka hiçbir yerde eğilmeyiz" sözlerine de atıfta bulundu. İzmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandımata ise Belediye Başkanı Mahmut Badem ve Bakan Binali Yıldırım'ın katkılarıyla ilçeyi lisans bölgesine alarak bu hizmeti sunduklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşa yaramayan siyaset olmaz olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN