Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasak provokasyonu vatandaşları bezdirdi

“23 Nisan’da bayram yasaklandı” yalanı hala vizyonda. Son olarak ’li Tuncay Özkan’ın “anıta çelenk koydurmadılar” bahanesiyle kaymakamı hedef göstermesine Çeşmelilerden tepki geldi

Giriş Tarihi: 27.4.2016
Yasak provokasyonu vatandaşları bezdirdi
Türkiye'de, dolayısıyla geçen hafta sayısız organizasyon düzenlendi. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere devlet erkanı çocuk heyetleriyle bir araya geldi, kutlamalar, şenlikler yapıldı. Ancak Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır'ın "Bayram yasaklandı" diye hangi somut gerekçeye dayandırıldığı anlaşılamayan açıklamasıyla başlayan, Antalya'da ilkokul çocuklarına CHP örgütünce provokatif sloganların yazılı olduğu tişörtlerin giydirilmesiyle akıl almaz boyutlara vardırılan "yasak yalanları"na devam ediliyor.

SKANDAL PAYLAŞIM!
Şimdi de CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, ilgili yasa ve yönetmelik ortada olduğu halde "Skandal karar... Çeşme Kaymakamlığı 23 Nisan'da anıtına çelenk konulmasına izin vermedi..." biçiminde Facebook hesabından, takipçilerini kışkırtmaya yönelik ifadeleleri paylaştı. Oysa, yasa gereği diğer ilçelerde olduğu gibi Çeşme'de de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. CHP İlçe Başkanlığı ile bazı derneklerin Atatürk Anıtı'na çelenk koyma talebine ise Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran imzasıyla cevap verildi. Yazıda "5 Mayıs 2012 tarih ve 28283 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği'nin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenleri başlıklı 5. Maddesinin 2.fıkrası 'Atatürk Anıt veya büstüne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konulur...' hükmüne amir olduğundan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk koyma talebiniz uygun görülmemiştir" satırlarına yer verildi.

HAKSIZLIK YAPILIYOR
Tuncay Özkan'ın paylaşımının ardından bütün yaptığı yasayı uygulamak olan kaymakam hakkında, CHP'li vekilin Facebook'taki takipçilerince adeta linç kampanyası başlatıldı. Özkan'ın, hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadıkları kaymakama akıl almaz hakaretlerde bulundu. Egeli Sabah'ı arayan Çeşmeliler ise ilçenin sorunlarının çözülmesi için gece gündüz çalışan Erkayıran'a haksızlık yapıldığını belirtti. Çok sayıda vatandaş da CHP'nin siyaset yerine sürekli gerilim üretmesinden ve kışkırtıcı üslubundan şikayetlerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasak provokasyonu vatandaşları bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN