Özel izinle ölüme gitmiş

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Özel izinle ölüme gitmiş

’de kocası tarafından öldürülen Simge Alay’ın babası Arif Korucu içini Egeli Sabah’a döktü. Acılı baba, kızının ilk eşinden boşandıktan iki ay sonra Kadir Alay ile evlenmek için mahkemeden özel izin aldığını söyledi

'de boşanmak istediği eşi tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülen Simge Alay'ın acılı babası Arif Korucu Egeli Sabah'a konuştu. Kızının ilk eşinden boşandıktan sonra boşluktayken Kadir Alay ile tanıştığını anlatan iki kız çocuğu babası Arif Korucu, "Kızım boşandıktan sonra bir boşluktaydı. Kızımı Facebook'tan ekleyip mesaj atmış. Facebook üzerinden tanışmışlar. Kızıma kendini zengin biri olarak tanıtıp gözünü boyamış. '4-5 tane dairem var. Maddi durumum iyi. Emlakçıyım' demiş. Kızım tanımadığım insanlarla arkadaşlık etmem demesine rağmen ısrarcı olmuş. 2 aylık bir arkadaşlıkları oldu. Kızım bizi dinlemeyip ona kaçtı. Kadir Alay'ın dolandırıcılıktan, tehdide kadar çok sayıda kaydı vardı. Bu olacakları görerek kızımın o kişiyle evlenmesini istemedim" dedi.

EVDEKİ EŞYALARI SATMIŞ
Kızının boşandıktan iki ay sonra Kadir Alay ile evlenmeye karar verdiğini anlatan baba Korucu, "Yeniden evlenmesi kanuni olarak bir sene geçmesi gerekiyordu. Kızım bunu beklemeden mahkemeye başvurdu ve yeniden evlenebileceğine dair karar aldı. 27 Haziran 2015'te Seferihisar'da nikah kıyıp evlendiler. Yaklaşık 4 ay önce kocasından şiddet gördü ve gerçekleri anlayınca bizim eve geri döndü. O arada damat evde tek başınayken evdeki tüm eşyaları satıp parayı harcamış. Para bitince yeniden Simge'yi arayıp barışmak istedi. Kızım gerçekleri görünce boşanmak istedi ancak yakasını bırakmadı. Bıçaklandığı halde bize zarar gelmesin diye polise başvuru yapmadı" diye konuştu. Kızının evlendikten 5 ay sonra boşanma davası açtığını söyleyen baba Korucu, "17 Mayıs'ta boşanma davasının ilk duruşması görülecekti. Bir defasında kızımı barışmak için arabaya çağırdı. Kızımla birlikte gittikleri bir yerde 'Pompalı bagajda duruyor. Geri dönmezsem seni vururum' diye tehdit etti. Kızım bir fırsatını bulup polisi aramış. Gözaltına alındıktan sonra serbest kaldı ve pompalı tüfek geri verildi. Cezaevindeyken de kızıma 4-5 tane mektup gönderdi. Kızım mektupların hiçbirine cevap vermedi. Mektuplarda boşanması durumunda öldüreceğini söylüyordu" diye konuştu. Kızının en büyük hayalinin üniversiteye gitmek olduğunu söyleyen Korucu, "Kız kardeşine, 'Sen oku meslek sahibi ol. Benim gibi olma' derdi. Anne Fevziye Korucu ise, "Kadir Alay beni de tehdit eder korkuturdu. Evimiz dördüncü katta olduğu için balkonda kullandığı bir sepetim var. Kadir Alay bana, 'Kızın benden ayrılırsa, kafasını kesip o sepete koyacağım. Sana da sepeti yukarı çek diyeceğim' şeklinde tehditler savururdu" şeklinde konuştu.

İDDET MÜDDETİ NEDİR?
Kanunda 'iddet müddeti' olarak tanımlanan boşandıktan sonra bekleme süresi, kadınlar için geçerli oluyor ve yeni bir yapmak için 300 gün beklenmesi gerekiyor. 300 gün dolmadan mahkemeye başvurulursa ve hamile olunmadığına dair rapor alınırsa bekleme süresi dolmadan yeni bir evlilik yapılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel izinle ölüme gitmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN