Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prensin bornozu siparişleri patlattı

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Prensin bornozu siparişleri patlattı

ABD Başkanı Obama’nın ziyaretine ilişkin fotoğraflarda dikkati çeken 3 yaşındaki Prens George’un bornozunu üreten Denizli’deki firmaya ’den “çok acil” yeni siparişler verildi

Denizli'de bir tekstil firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Boyar, ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti sırasında kendisini karşılayan 3 yaşındaki Prens George Alexander Louis'in üzerindeki bornozun firmaları tarafından üretildiğini belirtti. Boyar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Obama'nın eşi Michelle Obama ile Londra'ya yaptığı ziyaret sırasında kraliyet tahtının yeni varisleri Prens George ve Prenses Charlotte ile çekilmiş fotoğraflarının basına yansıdığını hatırlattı. Çalıştıkları İngiliz firmanın söz konusu fotoğraflarda Prens George'un üzerindeki bornozun Denizli'den alındığını belirttiğini, fotoğrafı ilk gördüğünde ürünlerini tanıyınca çok sevindiğini anlatan Boyar, Denizli'nin bornozda bir dünya markası olduğunun bir kez daha tescillendiğini ifade etti.

TEKSTİLİN BAŞKENTİ
Boyar, şöyle konuştu: "Tekstilin başkenti olan Denizli'de üretilen bir bornozun prens tarafından giyilmesi çok onur verici bir gelişme. Ziyaretteki fotoğrafların basına yansımasının ardından 'deki müşterimiz bizden çok acil yeni siparişler verdi. Şimdi onları yetiştirmek için çalışıyoruz. Prens George'un kardeşi Prenses Charlotte'un pazartesi günü doğum günüymüş. İngiltere'deki firmamız bu nedenle bizden bornoz da istedi. Özel bir bornoz ürettik ve kargoyla gönderdik. Böylelikle prensesi de giydirmiş olacağız. Bizim için, ülkemiz için gurur verici bir durum. Denizli'nin özellikle bornoz ve havluda kalitesini kanıtlamış olması gurur kaynağı. Sadece kendi firmam adına değil Denizli için gurur duyuyoruz." Boyar, üretimin büyük kısmını ihraç ettiklerini, İngiltere'ye de son 6 yılda önemli miktarda satış yaptıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prensin bornozu siparişleri patlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN