Resmin usta ismi Ekol Sanat’ta

Ekol hastaneler zincirini ’e kazandıran Baz ailesi, Ekol Sanat Galerisi ile de İzmirli sanatseverleri ’nin seçkin sanatçıları ve eserleriyle buluşturmaya devam ediyor

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Resmin usta ismi Ekol Sanat’ta
MUSTAFA ATA GELİYOR
Ekol Sanat Galerisi yurt içi ve yurt dışında toplam 38 kişisel sergisi bulunan, Türk resim sanatının usta ismi Mustafa Ata'nın Askı Beden isimli sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Sergi, 6 Mayıs-6 Haziran 2016 tarihleri arasında Ekol Sanat Galerisi salonlarında sanatseverler tarafından ziyaret edilebilir. Sergiyle eş zamanlı olarak eleştirmen Mehmet Ergüven'in kaleminden yaklaşık 100 eserin yer aldığı yeni kitabı da galeride konukların beğenisine sunulacak. Kitapta, Mehmet Ergüven'in usta yorumuyla Mustafa Ata eserleri derin bir bakış açısıyla ele alınıyor.

ULUSLARARASI İSİM
Ekol Hastaneleri ve Ekol Sanat Galerisi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, "Mustafa Ata, Türk resim sanatının başarılı ressamlarından biri. Uluslararası üne sahip ve sanata 50 yılını vermiş bir sanatçı. Türk sanatının usta ressamını li sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyoruz" dedi. Sanat eleştirmeni Mehmet Ergüven de kitabında Mustafa Ata'nın resimlerinde, birden fazla figürün yan yana gelmesi ile alışılmış tarzda bir öykü oluşmadığına, figürler arasında amaçlı herhangi bir ilişki bulunmadığına dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Resmin usta ismi Ekol Sanat’ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN