Çıplak anarşistlerden güldüren savunmalar

’deki 1 Mayıs kutlamalarında sütyen çıkararak gündeme gelen “anarşistler” meğer böylece “sistemin giymeye mecbur bıraktığı etnik dini, cinsel biyolojik” kimliklerini de çıkarmış!

Giriş Tarihi: 5.5.2016
Çıplak anarşistlerden güldüren savunmalar
'deki 1 Mayıs kutlamaları sırasında kontrol noktasında üst araması yaptırmamak için "don gömlek soyunan" ve kendilerini "anarşistler" diye tanımlayan gruptakilerin savunmaları da eylem biçimleri kadar ilginç. Bir taraftan "vücut bütünlüğümüze kimse dokunmasın istedik. Vücudumuz bizimdir, kimse dokunamaz" diye eylemlerini savunan grup mensupları, diğer yandan "Polis değil ama tertip komitesi üstümüzü arayabilirdi" biçiminde güvenlik tedbirlerini çiğnemediklerini anlatmaya çalıştı. "Tertip komitesi dokununca bir şey olmayan 'vücut bütünlüğü' polis arama yapınca mı bozuluyor" sorusu cevapsız kaldı. "Biz, orada yalnızca kıyafetlerimizi değil, sistemin bizi giymeye mecbur bıraktığı, etnik, dini, cinsel, biyolojik ve daha birçok kimliğimizi de çıkarttık" biçimindeki açıklamada sözü edilen cinsel ve biyolojik kimlikleri sistemin hangi biçimde dayattığı konusu da kafa karışıklığına yol açtı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri söz konusu gruba yönelik başlatılan soruşturma kapsamında ilk olarak Ferhat K'ya "teşhircilik"ten işlem yaptı. Emniyette suç kaydı bulunmayan ve işsiz olduğu öğrenilen Ferhat K ifadesinde, "Vücut bütünlüğüne dokunulmasını istemiyorum. Vücut benimdir. Kimsenin dokunmasını istemiyorum. 1 Mayıs kutlama alanına giderken, 'Bizi sendika görevlileri arasın' dedik. Ancak isteğimiz geri çevrildi. Polislerin arama yapacağını öğrenince bunu protesto etmek amacıyla soyunduk" dedi. Ferhat K. ifadesinin alınmasından sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

DİĞERLERİ ARANIYOR
Polis ekipleri kimlikleri tespit edilen soyunanlardan iki erkek ve iki kızı bulmak için çalışma sürdürüyor. Soyunan beş kişinin 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacakları belirtildi. Gündoğdu Meydanı'ndaki 1 Mayıs kutlamaları sırasında bir grup, polis kontrol noktasından soyunarak geçmişti. Polis, üç kadın göstericiden ikisinin sütyenlerini çıkartıp üstsüz kaldığını, bir kadının sütyeniyle protestosunu gerçekleştirdiği belirlemişti. Kadın göstericilerden birinin sırtındaki molotofkokteyli atan insan figürlü dövme dikkati çekmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıplak anarşistlerden güldüren savunmalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN