Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sancak zamanı merkeze aldı, Folkart Time’ı yaptı

Giriş Tarihi: 5.5.2016
Sancak zamanı merkeze aldı, Folkart Time’ı yaptı

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak Bornova Caddesi üzerinde içinde konut ofis, dükkan ve kolejin bulunacağı 500 milyon liralık Folkart Time projesini kamuoyuna tanıttı

Folkart Yapı İzmir'de içinde konut, ofis, dükkan ve kolejin bulunacağı 500 milyon liralık Folkart Time projesini yapacak. Folkart Yapı, Bornova Caddesi üzerinde içinde konut, ofis, mağaza ve okulun yer alacağı 9 katlı Folkart Time adını verdiği projeyi hayata geçirecek. Projenin içinde Suat ve Haydar Sancak'ın sahibi olduğu bin 500 öğrencinin okuyacağı Mektebim Koleji yer alacak. 2018 yılının Eylül ayında tamamlanması hedeflenen projede konutlar 209 bin liradan, ofisler 430 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 500 milyon liraya mal olacak Folkart Time'da farklı tipte toplam 369 daire, 46 dükkan ve 271 ofis olacak. Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, proje hazırlamadan önce 2 bin kişilik pazar araştırması yaptıklarını, 8 mimarlık ofisini yarıştırdıklarını, birbirinden farklı 22 proje arasında en çok beğenilen iki mimarlık ofisinin hazırladığı projeyi seçtiklerini söyledi. İnsanlara zaman kazandırmayı amaçladıklarını belirten Sancak, "Şimdi senin zamanın" sloganıyla yola çıktıklarını söyledi. Mimar Ramazan Avcı da Folkart Time için verilen duruma özel çözümler ve araştırmalar yaptıklarını, konut, ofis, ticaret, yeme içme ve okul fonksiyonlarının yanı sıra sosyal kullanımlar, yeşil alanlar, SPA ve havuz ile zengin bir yaşam sunmak üzere tasarlandıklarını söyledi. Proje ve Teknik İşler Genel Müdür Yardımcısı Ayetullah Mutlu 25 bin metre derinliğe bin 600 kazık çaktıklarını, zemine 10 bin tondan fazla çimento enjekte edileceğini, 250 bin metreküp hafriyat, 16 bin ton demir kullanılacağını ve 3 binden fazla kişinin çalışacağını anlattı.

?SİGARA İÇEN İŞE ALINMIYOR
Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, şantiyeler hariç 180 kişilik ekip içinde içen sayısını beşe düşürdüğünü, 2.5 yıldır yönetici düzeyinde bile olsa sigara içen kimsenin işe alınmadığını bu ay sonuna kadar beş kişinin de sigarayı bırakacağını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sancak zamanı merkeze aldı, Folkart Time’ı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN