Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dört mevsim epilasyon imkanı

Giriş Tarihi: 6.5.2016
Dört mevsim epilasyon imkanı

Slim Fit kurum sahibi Merve Aksoy lazerlerin tüm kıl tiplerinde etkili olduğunu, uygulama esnasında ve sonrasında komplikasyonların oluşmadığını ve dört mevsim uygulanabildiğini bildirdi

Epilasyon uygulamalarında lazer cihazları dikkat çekiyor. Ütüleme epilasyondan sonra buz lazerlerin rahat kullanımı sayesinde adından söz ettirdiğini dile getiren Silm Fit kurum sahibi Merve Aksoy, "Bu lazer si epilasyon yaptırmak isteyenler için pek çok avantaj sunuyor. Başlığın ucu buz olduğu için uygulama esnasında ve sonrasında komplikasyonlar oluşmuyor. Bu teknoloji dört mevsim uygulanabiliyor ve tüm kıl tiplerinde etkili olan bu teknoloji merkezimizde de uygulanıyor" dedi. Eski lazer sistemlerinin yüzdeki tüylerde çok etkili olmadığını ve bunun başlıca iki sebebi olduğunu söyleyen Aksoy şöyle devam etti: "Bunlardan ilki yüzdeki tüylerin vücuttakilere kıyasla çok daha ince ve renk olmasıdır. İkinci sorun ise uygulama yapılacak bazı bölgelerin çok küçük olması ve eski nesil lazer sistemlerinin aplikasyon başlıklarının bu bölgelere uygulama yapılamayacak kadar büyük olmasıydı. Buz Lazer sistemi ise kaş arası ve kulak içi gibi daha küçük bölgeler için tasarlanmış başlık ucuna sahiptir. Erkek kadın farketmeksizin her kişiye uygulanabilir."

PÜRÜZ OLMAZ
İdeal epilasyon zamanının kış ve bahar ayları olduğunu fakat yazın da lazer epilasyon yaptırılabileceğini belirten Aksoy, "Uygulamaya başlandıktan sonra yaz aylarına girildiğinde uygulamaya ara vermek doğru değildir. Yalnız güneş ışınlarından olabildiğince kaçınılmalıdır ve mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır" dedi. Batık kıllar için de lazer epilasyonun ideal olduğunu söyleyen Aksoy, "Buz Lazer epilasyon kolay uygulanabildiği için cerrahi yöntemlere gerek kalmaz. Uygulamadan sonra ciltte pürüz oluşmaz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört mevsim epilasyon imkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN