Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talihsiz babanın çaresiz bekleyişi

Giriş Tarihi: 6.5.2016
Talihsiz babanın çaresiz bekleyişi

Gölcük depreminde bir kızını, kazasında da bir oğlunu kaybeden Ünal Gül, şimdi de kızı Duygu Gül’ün beynindeki tümörle mücadele ediyor. Çaresiz baba tanesi bin lira olan iğneler için yardım istiyor

'DA ayağında platin bulunan ve geçimini dağlarda salep toplayarak sağlayan Ünal Gül, 12 yaşındaki kızı Duygu Gül'ün tedavisi için ayda 2 kez vurulması gereken ve tanesi bin TL olan iğneler için hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi. Ünal Gül, Sendostatin isimli iğneye ihtiyaç duyduklarını ve sağlık kurumlarına bunun için başvuruda bulunduklarını, ancak kimseden bu konuda destek alamadıklarını söyledi. Kocaeli Gölcük'te 1999'da yaşanan depremde bir kızını, bir oğlunu da kazasında kaybeden Ünal Gül, yaşadıkları acılar nedeniyle eşinin de kansere yakalandığını ifade etti. Gül, "Şimdi kızım gözümün önünde adeta eriyor. Yakalandığı beyin tümörü hastalığı için önce beyin makinesine ihtiyaç vardı. Kızım tedaviye olumlu cevap verdi. Şimdi bu hastalığı ayda 2 kez kullanacağı iğnelerle atlatacak. Ancak maddi zorluklardan ve işsizliğim nedeniyle bu tedavinin maliyetini karşılayamıyorum. İğnenin tanesi 1000 lira. Benim bu iğneden ayda 2 adet almaya maddi gücüm yok. Tek istediğim bir hayırseverin çıkıp, Allah rızası için kızıma ayda 2 kez bu iğneleri temin etmesi. Ben para pul istemiyorum. Kızıma bu iğneler alınsa ve tedavisi yapılsa bir babaya dünyalar bağışlanacak. Kızım iyileşsin, hayata tutunsun istiyorum. Ben yine bir şekilde dağda yine salep toplayarak, aileme bakarım. Yeter ki kızımın tedavisi yapılsın" diye konuştu. Depremde sol bacağından yaralandığını ve platin takıldığını kaydeden Ünal, bu nedenle çalışamadığını söyledi.

DAĞDA SALEP TOPLUYOR
Dağda salep toplayarak ailesine bakmaya çalıştığını anlatan Ünal Gül, "Sosyal güvencem yok. Şu ana kadar yeşil kart sayesinde kızım Duygu'nun tedavisini yaptırdım. Birkaç devlet kuruluşundan tedavi için yardım aldık. Bunlardan biri de Antalya Valiliği Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı. Ancak artık Yeşil Kart'la karşılanamayacağı tedaviler karşımıza çıktı. Bu iğneler kızıma yapılması halinde kızımın hayatı kurtulacak. Yavrumun hayatını kurtarabilmek için hayırseverlere sesleniyorum. Lütfen çocuğumun yaşayabilmesi için bu iğnelerin temini için bana yardımcı olun. Daha hayatının baharında olan kızımın yaşayabilmesi için desteğinizi esirgemeyin" diye konuştu. Hayırseverlerden yardım istediğini anlatan Ünal Gül, 0 (539) 630 87 60 numaralı telefondan kendisine ulaşılabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talihsiz babanın çaresiz bekleyişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN