Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalyon sektöre yeni markalar sunuyor

Başarılı kadın girişimci Simay Şenkalyoncu tarafından sektörüne kazandırılan Kalyon Tarım Market, 2016 yılında da büyüme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Kalyon Tarım sektöre yeni markalar sunuyor
'de 2012 yılında kurulan ve kısa sürede adını duyuran Kalyon Market, kendi markası olan Titanium gübreleri ve bu yıl ürün yelpazesine eklenen Berlingo ile dikkat çekiyor. Kalyon Tarım Market'i sektöre kazandıran Simay Şenkalyoncu, "Bu yıl da emin adımlarla büyüme çalışmalarına devam ediyoruz. Titanium gübre piyasanın öncelikli tercihlerinden biri oldu. Bu yıl da yine üretimini kendimizin yaptığı Berlingo markasının yanısıra yaprak gübresi segmentinde de 4 ürünü piyasaya sunduk. Yıl sonuna kadar bu alandaki kalemlerimiz 20'yi bulacak" dedi. Ege'nin her noktasında bilinirlik sağladıklarını, kısa süre önce Marmara ve İç Anadolu 'ya distribütörlük verdiklerini dile getiren Şenkalyoncu, Karadeniz ve Akdeniz'e de kısa sürede açılacaklarını, KKTC'ye ihracata başlayacaklarını, Ortadoğu ülkeleri ve Avrupa ile de görüşmelere devam ettiklerini belirtti.

HEDEF 4 BİN TON
Şenkalyoncu, piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda özel formüller kullanarak ürettikleri Titanium gübrelerinin satışında geçen yıl 2500 tona ulaştıklarını, bu seneki hedeflerinin 4 bin tona ulaşmak olduğunu söyledi. Berlingo markasında da 3 ayda yaklaşık 900 ton satış yaptıklarını söyleyen Şenkalyoncu, üretimlerini Mersin'de yaptıklarını fakat 2-3 yıl içerisinde buraya da bir tesis açmayı hedeflediklerini belirtti. Titanium gübrelerinin tüm dünyada kabul gören ve tavsiye edilen gübre tipi olan yavaş salınımlı granül formulasyonlu gübreler olduğunu söyleyen Şenkalyoncu, bu yıl piyasaya sundukları Berlingo'nun da fosfor ağırlıklı olduğunu ve verimi arttırdığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalyon Tarım sektöre yeni markalar sunuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN