Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tamam cahilim ama inadım inat!

Baltayı taşa vuran Karşıyaka Belediyesi, cehaletini kabul edip, skandal afişleri değiştirdi. Ancak derin çelişkiler ve çöpe giden afişlerin faturasını kimin ödeyeceği sorusu hala ortada duruyor

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Tamam cahilim ama inadım inat!
Kadınlar Günü'ndeki "sana ne" temalı afişlerden sonra 19 Mayıs Gençlik Spor ve 'ü Anma Bayramı dolayısıyla ilçeyi donattığı afişlerlerle de "siyasal mesajlar verme" merakını ağzına yüzüne bulaştıran Karşıyaka Belediyesi, Egeli Sabah'ın dünkü manşetinin ardından cehaletini kabul etti. Söz konusu afişler Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nde geçen ve "şartlar" anlamını taşıyan "şerait" kelimesiyle; dar anlamıyla "İslam Hukuku" geniş manasıyla da gidilen yol demek olan "şeriat" kelimesinin arasındaki farkı Karşıyaka Belediyesi'nin bilmediğini ortaya koymuştu.

BASİT HATA DEĞİL BU
Ayrıca "sapkınlık, doğru yoldan ayrılma" manasındaki "dalalet" yerine, "iz, işaret" manası taşıyan "delalet" kelimesinin konulması, "Gazi Mustafa Kemal'in mesajlarını siz nerenizden anlıyorsunuz" dedirtmişti. Egeli Sabah'ın bu skandalı haber yapmasının ardından gülünç duruma düşen Karşıyaka Belediyesi, zırva tevil götürmeyince, sessiz sedasız, afişleri değiştirme yoluna gitti. Ancak çöpe giden skandal afişlerin masrafını kim karşılayacak ve "ima yoluyla" verilen mesajdaki derin çelişkileri kim açıklayacak? Bu soruların henüz cevabı yok. Yanlış kelimelerin tercih edilmesini "iki basit yazılış hatası" diye geçiştirmeye çalışmak da nafile. Zira yapılan "bir kelimenin yanlış yazılması" değil. "Atatürk'ün neyi kast ettiğinin aslında anlaşılamamış olması." Her fırsatta Atatürk'ün sözlerini rehber edindiklerini anlatanlara "anlamadığınız sözlerini mi" sorusunu sormayı meşru kılan, vahim bir tablo var ortada. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, gören herkesin aynı imayı fark ettiği afişler için "özel bir nedeni ya da bir ima yok" diyor. "Atatürk'ün sözlerini rehber edindik" diye de ekliyor. Madem ima yok, niye seçmenleriniz de dahil olmak üzere herkes bu afişlere bakar bakmaz "Hükümete çakmış" yorumunu getiriyor? Ve niye "ima yok" demek zorunda kalıyorsunuz? Söylediğinize gerçekten siz de inanıyor musunuz?

HIYANETE HASSAS BAŞKANA SORULAR
CHP'li Karşıyaka Belediyesi Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nden seçtiği cümleleri ikinci denemede doğru biçimde afişlere koydu. "Memleket dahilinde iktidara sahip olanlar" sözününün afişlerde başa konulmasıyla ne yapılmak istendiğini herkes anlasa da Akpınar, "ima yok" diyor. İmada bulunmayan sadece "Hıyanet" konusunda son derece duyarlı olan Akpınar'ın aşağıdaki sorulara ne cevap vereceğini kamuoyu merakla bekliyor. - " ile İran arasında sorun çıksa ben İran'dan tarafa olurum" diyen CHP Milletvekili gaflet içinde mi yoksa hıyanet mi ediyor? - Rus TV'sinde, " DAEŞ'e kimyasal silah sattı" diye iftira atarak Türkiye Cumhuriyeti'ni zor durumda bırakmaya çalışan CHP Milletvekili'nin yaptığı "hıyanet" değilse nedir? - "TC'yi buraya sokmayacağız" diyen terör örgütüyle mücadelenin yapıldığı Cizre'ye giderek hazırladığı raporla şehit yakınlarını ve gazileri çileden çıkaran, Türkiye Gaziler Vakfı'nın parti genel merkezi önüne siyah çelenk bırakmasına sebep olan CHP heyeti için "dalalet içindeler mi" demek gerekir? -Almanya'ya giderek, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nı şikayet eden parti genel başkanının bu eylemi için nasıl bir tanımlama yapmalı?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tamam cahilim ama inadım inat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN