Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyede çalışanlar hep ’li mi olacak?

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Belediyede çalışanlar hep MHP’li mi olacak?

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’a çay ikram etmesinin ardından işten çıkarılan Kavukçu’yu ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, bu şekilde kimsenin rızkıyla oynanamayacağını belirtti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 'da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u evinde ağırlarken çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaştıktan sonra işinden çıkartılan Remziye Kavukçu'yu evinde ziyaret etti. Özdağ, Remziye-Ercan Kavukçu çiftinin Şehzadeler ilçesindeki evine ziyarette bulunarak, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un selamını getirdiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz 'ün, 'nin oylarıyla seçilmiş olabileceğini ama Manisalıların belediye başkanı olması gerektiğini dile getiren Özdağ, kendisinin de AK Partililerin oylarıyla seçildiğini fakat ayrım yapmadan herkesin vekili olduğunu kaydetti. Kurtulmuş'un 476. Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinliğine katılmak üzere Manisa'ya geldiğini hatırlatan Özdağ, "Bu kardeşlerimiz o gün sayın Numan Kurtulmuş'u görüyor ve evine davet ediyor. 'Bir çay içmez misiniz?' ifadesini kullanıyor. Numan Bey de evinde bir çay içiyor. Misafirperverliğimizi, ev sahipliğimizi gösteriyoruz" diye konuştu. Kurtulmuş'un o gün "şehrin misafiri" olduğuna dikkati çeken Özdağ, "CHP'lilerin de MHP'lilerin de AK Partililerin de misafiriydi. Kürtün de Türkün de Alevinin de 1,5 milyonun misafiriydi. Her şeyden önce Tanrı misafiriydi, bir de Başbakan Yardımcısı'ydı. Bakanımızdı bizim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bakanıydı. Burada hepimiz ayrı partilerden olabiliriz ama insanların rızkıyla kimse oynamayacak. Belediyede çalışan herkes MHP'li olmayacak" ifadelerini kullandı.

RIZIKLA OYNAMAK AYIP
Bir insanın rızkıyla oynamanın ayıp olduğunu belirten Özdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile görüşerek işten çıkartılan Kavukçu'nun Manisa İl Müdürlüğü bünyesinde işe alınması için girişimde bulunduğunu aktararak, "İl Müdürümüz ile görüştük. Hanımefendi Allah nasip ederse orada çalışacak. En geç 10-15 gün içinde işe başlamış olacak. Manisalılar zaten gereğini yapacaklar Cengiz Ergün hakkında. Bunlar ayıplı şeylerdir. Kimse kimsenin mezhebinden, renginden dolayı ideolojisinden, partisinden dolayı rızkıyla oynamamalı. Biz aynı şehrin, ülkenin çocuklarıyız" dedi. Manisa'da, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'u evlerine davet ederek çay ikram eden, çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaşan Kavukçu, geçici işçi olarak çalıştığı Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden "istihdam fazlalığı" gerekçesiyle çıkarılmış, AK Parti Yunusemre İlçe Teşkilatı da protesto amacıyla müdürlük önüne siyah çelenk bırakmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyede çalışanlar hep MHP’li mi olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN