Halk istedi, Uğur yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı , Marmara sı’nda birçok tesisin açılışını yaptı. Başkan Uğur, Marmara’yı da Balıkesir’in diğer ilçeleri gibi marka yapacaklarını dile getirdi

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Halk istedi, Uğur yaptı
Büyükşehir Belediye Başkanı , Balıkesir'in ilçesi Marmara'da birçok tesisin hizmete verildiği toplu açılışlar yapıp, temel attı. Marmara Adalar Belediyesi'nde yerel yöneticiler ve ada halkının yoğun sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan Uğur, Balıkesir'in diğer ilçeleri gibi Marmara'yı da marka yapacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Marmara ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan BASKİ'nin Atıksu Arıtma ve Kanalizasyon inşaatının temelini attı. Ardından Marmara Adası İskele'de temeli kısa süre önce atılan ve ilçenin büyük bir sorununu ortadan kaldıran Yolcu Bekleme Salonu'nu hizmete açtı. Başkan Uğur, toplu açılışlarda yer alan Marmara Adası Halı Saha açılışı ile yapımı Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Marmara Adası Sahil Güvenlik Komutanlığı Hizmet Binasının açılışlarını gerçekleştirdi. Yine Marmara Adası Su Ürünleri Kooperatif Binası, Marmara Adası Şadırvan açılışı, Marmara Saraylar Mahallesi Çok Amaçlı Spor Tesisi ve Marmara Saraylar Mahallesi Çocuk Parkları'nın da açılışlarını yapıp bu tesisleri hizmete sokan Başkan Uğur, Marmara ilçesindeki hizmet ve yatırımların bundan sonra da süreceğini, yakın bir zamanda Topağaç Mahallesi'nde devam eden Atıksu Arıtma Paket Tesisi'nin de hizmete açılacağını söyledi.

TERÖRE LANET OKUDU
Toplu açılışlar öncesi düzenlenen törende konuşan Başkan Uğur, terörle mücadele kapsamında hayatlarını kaybeden tüm şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk Milleti'ne başsağlığı diledi. Balıkesir'in çok geniş ve zengin bir coğrafyaya sahip olduğunu belirten Başkan Uğur, ulaşımda büyük bir devrimin gerçekleştiğini, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü ifade etti. Balıkesir'i plakası gibi 10 numara bir il yapmak istediklerini, bunun için de gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Başkan Uğur, "Yeni Türkiye'de önce millet sonra devlet, milletine hizmetkar olan bir devlet anlayışı var. Artık milletini korkutan bir ceberut devlet anlayışı yok. Biz de yerel yönetim olarak, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyesi olarak sizlere hizmet için varız. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bütün araziyi dolaşıyor vatandaşlarımızla sosyal doku anketleri yapıyoruz. Burada yaşayanlar dışarıya gitme ihtiyacı hissetmesin. Daha dünyanın her yerinden insanlar Balıkesir'e gelsinler. Marmara'ya gelsin, Topağaç, Saraylar, Çınarlı'ya gelsinler. Buralar değerli hale gelsin. İşte bunun için çalışıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk istedi, Uğur yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN