İlk dalış yapıldı

Giriş Tarihi: 19.5.2016
İlk dalış yapıldı

Dikili ilçesindeki Yapay Resif Projesi kapsamında batırılan sahil güvenlik botuna ilk keşif dalışı 6 kişilik ekip tarafından gerçekleştirildi

35 METRE DERİNLİKTE
'in Dikili ilçesinde dalış turizmini geliştirip su altı zenginliğe dikkat çekmek amacıyla Dikili Kaymakamlığı ile Dikili Belediyesi'nin işbirliğinde hazırlanan ve Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığının desteğiyle hayata geçirilen "Beylik Çeşmesi Yapay Resif Projesi" kapsamında batırılan SGH-51 sahil güvenlik botuna ilk keşif dalışı yapıldı. Murat Durak, Emin Sezer, Tayfun , Aras Selçuk ile Kaan Yılmaz ve Banu Demir'den oluşan 6 kişilik ekip, 35 metre derinlikteki bota indi.

DALIŞ MERKEZİ OLACAK
Dikili Beylik Çeşmesi mevkisinde karadan 30 metre açıkta batırılan SGH-51 botun son halini gözlemleyen ekipteki Ayvalık Kuzey Mavi Dalış dalgıçlarından Kaan Yılmaz, batığa ilk dalışı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Batığın yakın zamanda çok önemli bir dalış merkezi olacağına inandığını ifade eden Yılmaz, "SGH-51 bot batığın beklenenden çok önce balıkları kabul etmeye başladığını gözlemledik. Bot içerisinde ve civarında çok sayıda farklı çeşit balıkla karşılaştık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk dalış yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN