Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yola tek başına devam

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Basmane’deki dev proje için AKÇA Holding Başkanı Rıza Akça ve NAMET Başkanı Tarık Kayar’dan oluşan üçlü konsorsiyum ortaklığını sona erdirdi

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Yola tek başına devam
'in kalbi Basmane'de planlanan dev projeyi Folkart hayata geçirecek. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, AKÇA Holding Başkanı Rıza Akça ve NAMET Başkanı Tarık Kayar'dan oluşan üçlü konsorsiyum, proje ortaklıklığını sona erdirdi. Mesut Sancak, 80 milyon dolara TMSF'den satın alınan alanda, yapılması hedeflenen dev proje hazırlıklarının hızla sürdüğünü; üçlü konsorsiyum üyeleriyle birlikte verilen kararla ortaklığı sonlandırdıklarını; Folkart'ın yola tek başına devam edeceğini söyledi. Folkart Yapı Başkanı Mesut Sancak, konsorsiyum ortaklığını saygı ve sevgi ilişkisi içinde anlaşarak, beraber verilen bir kararla sona erdirdiklerini açıkladı. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, proje için dünya çapında iddia taşıdıklarını, yeni ve farklı mimari anlayışla, İzmir'den 'ye ve Avrupa'ya örnek olacak, simge bir proje gerçekleştirmek istediklerini vurguladı. Geçtiğimiz ay, proje için ülke içi ve dışından, dünya çapında işler başarmış 6 mimarlık ofisi ile anlaşıldığını anımsatan Sancak, bünyelerinde çok ünlü mimarlar barındıran, evrensel referansları bulunan bu mimarlık ofisleri, proje üzerinde çalışmayı sürdürdüklerini bildirdi. 'Utanç çukuru' adını alan şehrin kalbindeki bu alanın geleceğini, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile mutabakatla, 'ortak akıl' ışığında belirleyeceklerini dile getiren Mesut Sancak, seçilen bu mimari ekiplerin, önümüzdeki günlerde projelerini Folkart'a teslim edeceklerini söyledi. Sancak, tüm projeleri, önce görüşlerini almak üzere Büyükşehir Belediyesi'ne sunacaklarını; uzmanlardan oluşan bir kurul ile projeler arasından 3 tanesini seçeceklerini açıkladı. Sancak, bu 3 proje arasından, en beğenilen projeye İzmirliler'in 'ortak aklının' karar vermesini arzuladıklarını kaydetti. Mesut Sancak, İzmir'in geleceğine yakışacak, yeni Kültürpark Projesi ile bütünlüklü, parmakla gösterilecek görkemli bir eser yaratmak istediklerini söyledi.

PROJE TAKVİMİ
Folkart, bu yaz sonunda dev projenin temelini atmayı hedefliyor. Avrupa'da ve dünya çapında örnek gösterilmesi amaçlanan, İzmir için 'nin cazibe merkezi olması hayal edilen simge projenin lansmanının, Kasım ayında yapılması gündemde. Proje için tüm Türkiye'de ses getirecek, iz bırakacak bir lansman yapılması da hedefler arasında yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yola tek başına devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN