Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Guinness’e girmek için 12 bin 500 TL gerekli

Konak’ta 400 ortaokul öğrencisi İstiklal Marşı’nı işaret dili ile okudu. Başvuru yapıldı ancak Guinness’e yatırılması gereken 12 bin 500 lirayı öğrenciler toplayamayınca dünya rekoru rafa kalktı

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Guinness’e girmek için 12 bin 500 TL gerekli
'in Konak ilçesindeki Gürçeşme Leman Alptekin Ortaokulu öğrencileri, işaret dili ile İstiklal Marşı okudu. 400 öğrencinin bir araya gelmesi ile rekor denemesi yapıldı. Bölgedeki, Lale Mahallesi Muhtarı Sumru Benligül, Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilmek için başvuru yaptı. Muhtar Benligül, işaret dili ile en fazla kişi ulusal marş okuma rekoru için Guinness Rekorlar Kitabı'ndan olumlu geri dönüş aldı. Rekorlar Kitabı'na girebilmenin hayalini kuran öğrenciler, Guinness jürisinin ve gerekli personellerin konaklaması, rekorun tespitini sağlayacak çekim bedeli gibi maliyetleri karşılamak zorunda kaldı. Maddi imkansızlık nedeniyle 12 bin 500 lirayı bulamayan öğrencilerin hevesi kursağında kaldı. Öğrenciler, iş adamlarından yardım istedi ancak destek bu zamana kadar bulamadı.

DESTEK BEKLİYORUZ
"Rekorlar Kitabı'na girebilmek için büyüklerimizden destek bekliyoruz" diyen Konak'a bağlı Lale Mahallesi Muhtarı Sumru Benligül, "Çoçuklarımız, hiç denenmemiş bir şeyi denediler. Bunun tespiti için Guinness'e başvurduk. Ama paramız olmadığı için jüriyi çağıramadık. Rekorlar Kitabı'na girmemiz çok önemli 90 ülkede yayınlanacak. Bu olayın gerçekleşmesi demek ülkemizin ulusal marşının 90 ülkede haber olması demek. İzmirliler'den ve vatanseverlerden yardım bekliyoruz. 400 çocuğumuz çok heyecanlı, Rekorlar Kitabı'na girmenin hayalini kuruyorlar" diye konuştu. Rekor kıracak 400 öğrenciden 8' sınıf öğrencisi Ömer Aydın, "Rekor için gerekli paramız yok. Bize yardım etsinler" dedi. 5'inci sınıf öğrencisi Hamitcan Bolat, "Ülkemizin Rekorlar Kitabı'na girmesini istiyoruz. Bunun için çok çalıştık" diye konuştu. İzmirli büyüklerden yardım isteyen 8'inci sınıf öğrencisi Sudenur Ildız ise, "Para olmayınca rekor da olmadı. Hevesimiz kursağımızda kaldı" şeklinde konuştu. 7'inci sınıf öğrencisi Akdeniz, "Rekor için her şey hazır yeter ki bize sahip çıksınlar" dedi. 7'inci sınıf öğrencisi Efsun Ayça Gürsoy ise, "Ülkemizin kitabta ulusal marşı ile yer alması çok önemli bu gururu yaşatmak istiyoruz. Bize yardım etsinler" yorumunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Guinness’e girmek için 12 bin 500 TL gerekli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN