Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savunmasıyla güldürdü

Metrosu’ndaki e saldıran Serdar K’nin polise verdiği ifadesinde, “Metroda ’ün ve diğer Türk büyüklerinin heykeli yoktu. Çıplak heykeli sevmediğim için kırdım” dediği öğrenildi

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Savunmasıyla güldürdü
Metrosu'daki "Müzisyen" isimli e saldırdığı için gözaltına alınan Serdar K.'nin polise verdiği ifadesi güldürdü. Herhangi bir siyasi parti ile ilişkisi bulunmadığı belirlenen zanlının ifadesinde, "Metroda 'ün ve diğer Türk büyüklerinin heykeli yokken, çıplak heykel de orada olmamalıydı. Çıplak heykel hoşuma gitmediği için kırdım. Metro istasyonuna heykeli kırmak için gitmedim. Yolculuk yaparken görünce sinirlendim ve kırdım" dediği öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "Heykel Çalıştayı" kapsamında İspanyol sanatçı Amancio Gonzales Andres tarafından yapılan ve İzmir Metrosu'nun İzmirspor istasyonunda sergilenen "Müzisyen" adlı mitolojik heykele saldırı olayı geçen 26 Mayıs'ta yaşandı. Metro ile yolculuk yapan Serdar K., istasyonda duran çıplak heykeli görünce bir anda öfkeye kapılarak saldırdı. Büyük yankı uyandıran olayda, Serdar K., önce heykeli eliyle kırdı, ardından da yere devirip parçaladı. İstasyondaki güvenlik görevlileri tarafından yakalanan şüpheli, polise teslim edildi. Gözaltına alınan Serdar K., Yeşilyurt Polis Merkezi'ne getirildi. Zanlı hakkında "mala zarar vermek" suçlamasıyla işlem yapıldı. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanan Serdar K., cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı. Hazırlanan evrak savcılığa gönderildi. Poliste, "hakaret", "uyuşturucu", "hırsızlık", "yaralama", "tehdit" suçlarından kaydı bulunan ve suç makinesi olduğu ortaya çıkan Serdar K'nin herhangi bir siyasi parti ile ilişkisinin bulunmadığı tespit edildi. Serdar K.'nın polise verdiği ifade de güldürdü. Olayı planlı şekilde gerçekleştirmediğini belirten Serdar K., "Metro istasyonunda çıplak heykel sergilendiğini duymuştum ve duyunca buna sinirlenmiştim. Metro ile yolculuk yapıyordum. Tesadüf eseri istasyonda çıplak heykeli canlı olarak görünce kendimi kaybettim. Heykeli kırdım, yere attım. Metro istasyonuna özellikle heykeli kırmak için gitmedim" dedi. Serdar K. ifadesinde ayrıca, "Çıplak heykelin metro istasyonunda olmaması gerektiğini düşünüyorum. Atatürk'ün ve diğer Türk büyüklerinin heykeli yokken, bu çıplak heykel burada sergilenmemeliydi. Çıplak heykel hoşuma gitmediği için kırdım" dedi. Serdar K'nin tutuksuz yargılanacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savunmasıyla güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN