Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devasa proje satışa çıktı

Folkart Yapı’nın 500 milyon lira değerindeki projesi Folkart Time satışa sunuldu. Folkart, yeni projesinde; konut, ofis, alışveriş ve yeme içme alanlarının yanı sıra bir de koleje yer veriyor

Giriş Tarihi: 31.5.2016
Devasa proje satışa çıktı
Türkiye'nin en büyük firması olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Folkart Yapı, Bornova Yeni Kent Bölgesi'nde yeni bir projeye daha başladı. Avrupa'nın en yüksek ikiz kulelerinden Folkart Towers projesini gerçekleştiren Folkart, Ankara Caddesi üzerinde "Folkart Time" adını verdiği yeni bir yaşam merkezi kuruyor. Folkart, yeni projesinde; konut, ofis, alışveriş ve yeme içme alanlarının yanı sıra bir de koleje yer veriyor. Temel olarak konut, ofis, cadde mağazaları ve kolej şeklinde 4 farklı fonksiyonun bir arada olacağı Folkart Time Projesi ile 500 milyon lira değerinde bir yatırım ortaya çıkacak. Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi'ne yeni bir soluk getirecek ve bu alanda bir cazibe merkezi haline gelecek Folkart Time, "Şimdi senin ın" sloganıyla yaşamdan zaman kazanmak isteyenlerin adresi olacak. Folkart Time, 'zaman' kavramını özellikle öne çıkarırken, hayatın akıp giden saatlerini kendimiz ve ailemiz için kullanmamıza imkan sunacak. Sosyal kullanımlar, yeşil doku, spa, havuz, spor alanları gibi özellikler Folkart'ın doğal standardı olarak projede yer alacak. Karma proje konseptine benzersiz bir yenilik getiren Folkart Time, İzmir'de ilk kez bünyesinde kolej barındıran proje olacak. Folkart Time sakinlerine kayıt önceliği verilecek kolejde, öğrencilere Türkiye'nin en iyi eğitimcilerinden eğitim alma fırsatı sunulacak.

BOL YEŞİL ALANLI
Folkart Time, 27 bin 400 metrekarelik alanda, 120 bin metrekare inşaat alanında karma bir proje olacak. Ev, ofis, kolej, alışveriş ve sosyal alanları bir araya getirerek, proje sakinlerine zaman kazandıracak. Folkart Time; 37 ile 335 metrekare arasında değişen balkonlu ya da balkonsuz stüdyo, 1+1,
2+1,
3+1,
4+1 ve dubleks olmak üzere; 369 konut, 271 ofis, 46 ticari birim ile açık/kapalı havuz, spa, fitness merkezi ve kapalı otoparkla zamanı verimli kullandıracak.

22 AYRI PROJE HAZIRLANDI
İzmir'in değerine değer katmak için öncelik ettiği projelerinde, "insan" merkezinde "yenilikçi bakış açısını" ön planda tutan Folkart Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Biz ülkemizin en büyük inşaat grubu olma hedefindeyiz. Bu amaca her yıl, daha çok yaklaşan Folkart'ın yeni projeleri, artık sadece İzmirliler'in değil, tüm Türkiye'nin ilgisini çekiyor" dedi. Folkart Time Projesi'nin hazırlık safhalarını ve yaptıkları çalışmaları anlatan Sancak, 2 bin kişilik pazar araştırması sonucunda ortaya çıkan eğilimleri masaya yatırdıklarını kaydetti. Sancak, 8 mimarlık ofisinin 22 ayrı proje hazırladığını söyledi. Sancak, oluşturdukları uzman kurulun bu projeleri tek tek değerlendirmeye aldığını vurgulayarak, SCRA ve FREA mimarlık ofislerinin ortak hazırladığı projeyi seçtiklerini açıkladı.

?1500 KİŞİLİK KOLEJ
Sancak, sosyal yaşamın ayrılmaz parçası olan 'açık hava' geleneğinin, projede yaşayacağının altını çizdi. Sancak, "Projemiz sonucunda, ortaya 500 milyon TL değerinde bir yatırım çıkacak. Folkart Time içinde 1500 kişilik bir kolej bulunacak. Diğer projelerimizden temel farklarından biri bu kolej. Hayatımıza birer armağan olan çocuklarımız, kolejde öğretim hayatlarını sürdürebilecekler. Tüm aile zaman kazanacak. Yaşam kalitesi daha çok yükselecek. Projemizin 2018 yılının Eylül ayında tamamlanmasını hedefliyoruz. Proje lansmanı ile birlikte daha çok misafirimizi ağırlamaya başladık. İzmirlilerin yanı sıra, İstanbul, Bursa, Ankara gibi ülkemizin çeşitli yerlerinden projemize ilgi gösteriliyor. Folkart olarak bu ilgi için herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devasa proje satışa çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN