Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaz aylarında süs havuzlarına !

Süs havuzlarının birçok bakımdan tehlike saçtığını belirten EMO Şube Başkanı Ulutaş, “Acilen gerekli önlemler alınmalı” dedi

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Yaz aylarında süs havuzlarına dikkat!
Yaz mevsiminin gelmesi, havaların ısınmasıyla birlikte kentlerdeki süs havuzlarına serinlemek ve oyun için giren çocuklar için uyarı geldi. Elektrik Mühendisleri Odası Şubesi Başkanı Mahir Ulutaş, "Süs havuzlarının uluslararası standartlara uygun hale getirilinceye kadar çocukların bu havuzlara yaklaşması engellenmeli. Havuzlarda su altında çalışan elektrik tesisatı acilen denetlenmeli" dedi.

"GÖREVE HAZIRIZ"
Süs havuzlarıyla ilgili bir sorumluluğun da belediyelerde olduğunu belirten Ulutaş, mevcut Elektrik İç Tesisler Yönetmeliği'nde havuzlara ilişkin detaylar yer almasa da belediyelerin sorunun çözümüne yönelik gerekli önlemi alması gerektiğini vurguladı. Ulutaş, elektrik kazalarının tekrarlanmaması için EMO tarafından güncellenen yönetmeliğin biran önce yayımlanması ve tesisatların buna uygun olarak yapılması gerektiğini söyledi. Havuzlarda su altında çalışan elektrik tesisatının acilen denetlenmesi gerektiğine çeken Ulutaş, yeni yapılacak veya yenilenecek süs havuzları için yönetmelik hükümleri yeterli kabul edilmeyerek, ilgili uluslararası standartlara uygunluk sağlanması gerektiğini söyledi. Ulutaş, "Ölümlü kazaların önlenmesi adına, süs havuzlarının denetlenmesi ve eksiklerin giderilmesi için göreve hazırız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz aylarında süs havuzlarına dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN