Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç mühendisler sahaya hızlı çıktı

Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri şirket ve kurumların sorunlarının çözümü için sanayi-üniversite işbirliğine örnek teşkil edecek nitelikte projelere imza attı

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Genç mühendisler sahaya hızlı çıktı
YAŞAR Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olacak öğrenciler, büyük ve orta çaplı işletmelere , verimlilik ve tasarruf kazandırırken, maliyetleri azaltacak projeler hazırladı. Ege Bölgesi'ndeki ulusal ve uluslararası şirketlerde akademik ve şirket danışmanların da desteği ile geliştirilen projelerden bazıları şöyle: ESHOT için Otobüs Hatları için Zaman Çizelgesi (Tuna Sezgin, Gizem Sağım, Talya Temizçeri, Merve Varol, Serkan Elhan) "Projede ESHOT şirketinin hizmetinin yolcu beklentilerine uygun seviyeye getirilmesi amaçlandı. Yolcular için minimum bekleme süreleri yaratarak ESHOT'un araç doluluk oranlarının dengelenmesi için proje oluşturuldu. Kullanılan simülasyon modeli ile oluşturulan senaryolar sayesinde olcu memnuniyeti sağlanırken ESHOT tarafından beklenen maliyet durumunun dengelenmesi ele alındı."

İŞÇİLER DAHA AZ YORULACAK
DYO için Oto Tamir Boya Sektörü Üretim Planlaması ( Şen, Emir Çadırcı, Çağatay Gökçe, Onur Zıraman) "Proje ile DYO'daki üretim planlamasına yardımcı olmak amaçlandı. Üretimin defalarca yapay ortamda taklidi yapılarak şirket zaman ve maliyet açısından ciddi bir kazanç sağlanacak." Celka için Üretim Planı Geliştirilmesi (Ceyhun Cengiz, Melis Saltabaş, Fatma Özge Gürel, Kadir Çetin) "Üretimde meydana gelen gecikmelerin önüne geçmek için her bir işin operasyonunun her makineye gitmesi için bilgisayar tabanlı bir program geliştirildi. Sistem şirkete hem zaman kazandıracak hem de tasarruf sağlayacak." Pınar Et Şarküteri Paketleme Hattında Performans Analizi ve Çizelgeleme (Günce Çeltek, Yasemin Yücel, Cansu , Ahu Çardak, Selenay Süzmetaş) "Pınar Et için yapılan projeyle farklı tip ürünler tek bir paketleme merkezinde daha verimli kullanılacak. Böylece işçilerin daha az yorularak motivasyonun sağlanması temel alındı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç mühendisler sahaya hızlı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN