Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de polisin bayram alarmı

Giriş Tarihi: 1.7.2016
İzmir’de polisin bayram alarmı

9 günlük Ramazan Bayramı i ve yaz sezonu boyunca, olumsuzluklara meydan verilmemesi amacıyla tedbirler alındı. Emniyet Müdürü Uzunkaya’nın talimatıyla polis birimleri alarm durumuna geçti

Yaklaşan 9 günlük bayram iyle birlikte özellikle merkez ile sahil ilçelerinde yaşanacak ve insan yoğunluğunu göz önüne alan Emniyet Müdürlüğü, alarm durumuna geçti. Tatilcilerin yoğun olduğu alanlarda 22 radar aracıyla 24 saat trafik denetimlerinin yapılmasının yanı sıra, olası üzücü olayların önüne geçmek için de ekiplerin sayıları arttırıldı. Özellikle sivil ekiplerin, vatandaşların arasında dolaşıp olaylara anında müdahale edeceği belirtildi. Eğitim yılının sona ermesinin yanı sıra 9 günlük bayram tatilinin de başlayacak olmasıyla özellikle İzmir'in sahil ilçeleri nüfusu en çok artan yerleşim yerlerinden oldu. Tatil yapmak, eğlenmek isteyen vatandaşların olumsuz ve üzücü kazalar ile olaylar yaşamaması için, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın talimatıyla poliste alarm durumuna geçildi. Yorgunluk ve uykusuzluk sebebiyle meydana gelmesi muhtemel kazaları önlemeye yönelik sabahın erken saatlerindeki denetimlere ağırlık verilecek, otobüsler dahil tüm araç sürücüleri, yolcular emniyet kemeri takacak. Tatil boyunca düzenlenen turlarda kullanılacak otobüslerin firma kayıtları kontrol edilecek. Korsan taşımacılığa izin verilmeyecek. Ayrıca özellikle gece yarısından sonra hemen tüm yollarda alkol denetimleri de yapılacak.

SİVİL EKİPLER ARTACAK
Polisin aldığı bayram önlemleri, trafik denetimleriyle de sınırlı kalmayacak. Özellikle nüfus yoğunluğunun fazla olduğu merkezlere, çeşitli birimlerden ek polis ekipleri kaydırıldı. Toplam 7 bin 500 polis görevlendirildi. Asayiş ekipleri, 296 resmi ve sivil araçlarla denetimlerini sağlayacak. Belli noktalarda resmi polislerin yapacağı denetim ve uygulamaların yanı sıra, sivil polisler de halkın arasında dolaşacak. İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya "Halkımızın rahat biri tatil geçirmesi için günler süren toplantılardan sonra önlemlerimizi aldık. Uygulama planlarını hazırladık. Bayram tatili ardından da turizm sezonu boyunca, resmi ve sivil ekiplerin denetimi 24 saat sürecek. Ekiplerimiz, değişik araç ve sivil giyimlerle de denetim yapacak ki, sürücüler yanıltıcı hareketler içerisine girmesin. Ceza ve denetim uygulaması artacak" diye bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de polisin bayram alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN