Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram otogarda yüzleri güldürdü

9 günlük i firmalarına ilaç gibi geldi. Ek seferlerde bile bilet talebini karşılamakta zorlanan otobüs firmaları, son dönemdeki durgunluğun sona ermesinden memnun

Giriş Tarihi: 2.7.2016
Bayram otogarda yüzleri güldürdü
inin 9 gün olması nedeniyle firmaları ek seferleri bile doldurdu. Bayram tatilini fırsat bilen ve memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar İzmir Otogarı'na akın etti. Otobüs firma görevlisi Binali Kahraman, bayram hareketliliğinin yüzleri güldürdüğünü belirterek "Otobüsler tam kapasite çalışmaya başladı. Ek seferler bile doldu. Burada kalanlar, gidemeyenler oluyor. Bir ay önce alınan biletler var daha. Diyarbakır, Batman'a şu an bilet bulamazsınız. Ancak aktarmalı giderseniz" dedi.

BAYRAM ORADA GÜZEL
Otobüs firmasında yazıhane görevlisi Ayhan Karadağ da yoğunluk her bölgede yaşandığını ancak özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illere düzenlenen seferlere çok fazla talep olduğunu dile getirerek, "Yolcunun talebine cevap veremiyoruz. Halen bilet bulamayan vatandaşımız var. Uçaklar bizim sektörümüzü bitirme noktasına getirmiş durumda, hemen hemen aynı fiyata yolcu taşıyoruz. O yüzden sıkıntı ama şu bayram fena da değil, Allah bin bereket versin" diye konuştu. Ailesinin yanına memleketi Ağrı'ya giden Necmettin Üregil, "İyi bir bayram geçirmek için aileme gidiyorum. Bizim oraların bayram daha güzel o yüzden gidiyoruz" dedi. İzmir'de okuyan üniversite öğrencileri Yeşim Koç ile Ebru Şenkaya da tatili dolu dolu geçireceklerini belirterek, "Ailemizi göreceğiz. 9 günlük bir tatil var onu değerlendirmek istiyoruz" diye konuştu. İnşaat firmasında çalışan ve ailesini bir an önce görmek için can attığını belirten Salih Aydın da şunları söyledi: "Geldik burada çalıştık, gurbetçiyiz. Dört gözle çocuklarımızla bayramı geçirmek istiyoruz. Adana'ya gideceğiz inşallah kazasız belasız. Ailesinden uzakta çalışan Adnan Başak ise "Allah izin verirse Bitlis'e gideceğiz. Çok heyecanlıyız, otobüsün saatini bekliyoruz. Memleketi özledik çoluk çocuğu özledik" dedi. Üniversite sınavlarına hazırlanan ve 9 günlük tatilin stres atması için iyi bir fırsat olduğunu ifade eden Emre Kıran da "Anneannemlerin yanına Muğla'ya gidiyorum. 9 günlük tatilimi Muğla'da değerlendireceğim. Stres atmak için 9 günlük tatil çok iyi oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram otogarda yüzleri güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN