Ar-Ge projesi başlıyor

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Ar-Ge projesi başlıyor

AK Parti’nin bilginin, gelişimin ve yeniliklerin destekçisi olduğunu belirten Nükhet Hotar, İnovasyon Veri Tabanı Projesi ile gönderilen projeleri ortak bir sistemde toplamayı hedeflediklerini dile getirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, yakın zamanda hayata geçirecekleri Ar-Ge projesi hakkında bilgi verdi. Hotar, ekonomik ve sosyal kalkınmanın temel dinamiklerinden birinin de kendi öz değerlerine önem veren, dünyaya açılmasını bilen, Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) yeteneklerine sahip insan gücü yetiştirmek olduğunu belirtti. Bu faktörün önemini anlayan gelişmiş ülkelerin teknolojik gelişmelere, kaynak ayırımına yıllar öncesinden başladığını ve çok büyük rakamlara ulaştıklarını kaydeden Hotar, "Ülkemizde Ar-Ge faaliyetlerine ayrılan tutar son 10 yılda (2004-2014 dönemi) 2,7 kat artışla 1,63 milyar avrodan 6,05 milyar avroya yükselmiştir. , Avrupa Birliği'ne üye ve potansiyel aday ülkeler arasında oran bakımından en fazla gelişim sağlayan ikinci ülke olmuştur. Bu kapsamda gelişen teknolojiyi yakalayıp üst seviyeye taşımak için Ar-Ge birimi olarak yeni proje ve fikirleri değerlendirmek amacıyla; vatandaşımızın gönderdiği projeleri ortak bir sistemde toplayarak, bu projelerin hayata geçirilmesi için uğraşacağız" dedi.

ÇÖZÜM ODAKLI İLERLEME
AK Parti olarak bilginin ve yeniliklerin destekçisi olduklarını vurgulayan Hotar, "İnovasyon Veri Tabanı Projesi ile hem dünyadaki gelişmelere paralel yenilikler oluşturulacak hem de vatandaşımızın bilgi birikimini ülkemiz ve dünya açısından önemli işlerde kullanacağız. Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan sistemden vatandaşlarımız rahatça birimimize projelerini gönderebilecekler ve proje aşamalarını takip edebileceklerdir. AK Parti Ar-Ge Başkanlığı olarak toplumsal sorunları tanımlayıp çözüm odaklı ilerlemekteyiz. Bu proje kapsamında halkımızın fikirlerini gündeme taşımış olacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ar-Ge projesi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN