Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Saat Kulesi’nde Kadir Gecesi coşkusu

İl Müftülüğü’nün Kadir Gecesi dolayısıyla “Seccadeni al Konak Camisi’ne gel” sloganıyla ’nda düzenlediği programa ilgi büyük oldu. Sahura kadar süren programda renkli görüntüler ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Tarihi Saat Kulesi’nde Kadir Gecesi coşkusu
Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş diye tarif edilen Ramazan ayı 'de sıra dışı bir Kadir Gecesi organizasyonuyla uğurlandı. İl Müftülüğü "Seccadeni al Konak Camisi'ne gel" adını verdiği etkinlik, binlerce İzmirliyi bu mübarek gecede tarihi Saat Kulesi'nin etrafında bir araya getirdi. İzmirliler, tarihi Konak Camisi'ni çevreleyen meydanı, iftardan saatler önce doldurdu. Meydanda dağıtılan kumanyayla, gün boyu manevi bir hazla tutulan oruçlar açıldı. Saat Kulesi etrafında renkli görüntüler oluştu. Ortaya çıkan görüntü ile İzmir'den tüm dünyaya birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma mesajı verildi. Akşam ezanının okunmasının ardından vatandaşlar dağıtılan kumanyalarla 'nda topluca iftar yapıldı, binlerce İzmirli hep birlikte orucunu açtı. İftarın ardından Kuran-ı Kerim ve ilahiler okundu. Etkinliğe İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da katıldı.

SECCADELER SERİLDİ
"İçinde Kadir Gecesi bulunmayan bin daha hayırlı" bu özel gecede eller gökyüzüne açıldı ve günahların bağışlanması için, ülkenin dirlik ve düzeni için Allah'a dua edildi. Vatandaşlar yanlarında getirdikleri seccadeleri meydana sererek namazlarını kıldı. Program sahura kadar devam etti. Diğer yandan Kordon'da, İzmir'in yerel sanatçısı Mikrop lakaplı Hikmet Durmuş İzmirlilere iftar yemeği verdi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı iftarda davetliler çimlere serilen örtüler üzerinde orucunu açtı. Etkinlikte vatandaşlar kitap bağışlayarak köy okullarında kütüphane kurulması için destek oldu. Yemekten sonra sahneye çıkan semazenler gösteri sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Saat Kulesi’nde Kadir Gecesi coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN