Kulüplere Pro kıskaç

Pro Lisans sahibi olmayan teknik adamlar, bu sene liglerde çalışamayacak. Kuralı esnetmek için kiralık diploma peşine düşecek olan kulüpler, karşısında federasyonu bulacak

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (), 2011 yılından sonra ülkelerinde Pro Lisans'ı Diploması olmayan teknik adamların kulüplerde çalışmasına izin vermeyeceğini açıklamasının ardından Futbol Federasyonu, bu konuda çok önemli bir adım attı. Federasyon 1 Haziran'dan itibaren bu lisansa sahip olmayanları Süper Lig, PTT 1. Lig, ve 3. Lig'de çalışmalarına izin vermeyecek. Federasyon yapılan değişiklikte UEFA A Antrenör Lisansı'na sahip olan teknik adamların bile, 2015- 2016 sezonundan itibaren 'de görev yapamayacaklarını belirtmişti.

KULÜPLER TELAŞTA
Kulüple sözleşmesi devam eden veya 2. Lig başlamadan önce sözleşme imzalayan A Lisans sahibi teknik adamlara, geçen sezon son kez 2. ve 3. Lig'lerde çalışma şansı tanındı. 2016-2017 sezonu için "UEFA Pro Lisans sahibi olmayan teknik adamlar, kulüple olan sözleşmesi devam etse bile yeni sezonda görev yapamayacak" denildi. Bu kural, yeni sezon öncesi kulüpleri telaşa soktu. Çünkü daha önce Süper Lig ve PTT 1. Lig'de Pro-Lisansı olmayan teknik adamlarla anlaşıp, kağıt üzerinde Pro-Lisansı olan bir teknik adamı sorumlu göstererek çalıştıran kulüpler, bu kez aynı uygulamayı yapamayacak. Kuralı esnetmek için kiralık diploma peşine düşecek olan kulüpler, karşısında federasyonu bulacak ve bu konuda sert yaptırımlar uygulanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kulüplere Pro kıskaç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN