Türkiye'nin en iyi haber sitesi

paketi bayram hediyesi

Giriş Tarihi: 9.7.2016
Ekonomi paketi bayram hediyesi

Başbakan ’ın 4 Temmuz’da açıkladığı yeni paketinin ihracatçılar için bayram hediyesi olduğunu söyleyen DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, bu konuda her zaman hükümetin destekçisi olduklarını bildirdi

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, Başbakan 'ın 4 Temmuz'da açıkladığı yeni paketinin ihracatçılar için bayram hediyesi olduğunu belirtip, "Açıklanan ekonomi paketinde ihracatçılar için sağlanan yeşil pasaport hakkı, Eximbank ve banka kredilerindeki kolaylıklar başta olmak üzere birçok avantaj mevcut. Biz, ihracat camiası olarak bu konuda hükümetimizin her daim yanında olacağız" dedi.

KESİNTİSİZ BÜYÜME
TİM verilerine göre haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1.8 artışla 11.9 milyar dolar olarak gerçekleştiğini hatırlatan Kocasert, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Dünya ticaretindeki gerilemeye ve Rusya, Irak, Suriye, Libya gibi ihracatımızda önemli paya sahip ülkelerde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, ülkemiz büyümesini sürdürüyor. Son 26 çeyrektir ortalama yüzde 5,1 ve kesintisiz büyümekteyiz. Geçtiğimiz sene yüzde 4'lük büyüme oranı yakalandı. Son dönemde ülkemizin büyümesinde kamu harcamalarının ve tüketimin daha etkin olduğunu görüyoruz. Yatırımlara ve ihracata yönelik bir büyümenin çok daha sağlıklı ve sürdürülebilir olduğu ortada. Ülkemiz ekonomisinin daha fazla üreterek büyümeye ihtiyacı var. Daha fazla yatırım; daha fazla üretim ve daha fazla ihracatı da beraberinde getirecek." Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) Başkanvekilliği görevini de sürdüren Kocasert, "Açıklanan ekonomi paketinde ihracatçılar için sağlanan yeşil pasaport hakkı, Eximbank ve banka kredilerindeki kolaylıklar başta olmak üzere birçok avantaj mevcut. Biz, ihracat camiası olarak bu konuda hükümetimizin her daim yanında olacağız. 2016 yılının ikinci yarısına, geçtiğimiz seneye kıyasla ortaya çıkan pozitif tablo sayesinde alınacak önlemler, yapılacak uygulamalar ve getirilecek teşviklerin ışığında çok daha olumlu bir pencereden bakıyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi paketi bayram hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN