Çeşme’de su sıkıntısı vatandaşı bezdirdi

Giriş Tarihi: 10.7.2016
Çeşme’de su sıkıntısı vatandaşı bezdirdi

Türkiye’nin en gözde merkezlerinden Çeşme’de yaşanan su kesintileri vatandaşı canından bezdirdi. Dalyan Mahallesi’nden başka Alaçatı ve Ilıca da kesintiden etkilendi

İZMİR'İN Çeşme ilçesinde 9 günlük bayram i nedeniyle nüfus patlaması yaşanırken, altyapı yetersizliği nedeniyle ilçe sakinleri susuz kaldı. Başta Dalyan Mahallesi olmak üzere Ilıca ve Alaçatı ile ilçede tatil boyunca su kesintileri yaşandı. zaman da olmasa bile, çeşmelerden iplik gibi az miktarda su geldi. Yaşanan duruma Çeşmeliler isyan etti. Dalyan Mahallesi'nde yaşayan 60 yaşındaki evli iki çocuk babası mermerci Cengiz Tekelen, 9 günlük tatilin başlamasıyla beraber su kesintilerinin de başladığını ifade etti. Tekelen, "Duş alamıyoruz. Duştayken su yarıda kesilince köpüklü kalıyoruz. Ya da iplik gibi aktığında sıkıntı yaşıyoruz. Su olmadan hayat da olmuyor" dedi. Dalyan Mahallesi'nde oturan 2 çocuk annesi ev hanımı Nuray Dağşan, "Son 8 gündür sular ara ara kesiliyor. Susuz yaşanmıyor. Ne bulaşık ne da çamaşır yıkayabiliyoruz. Su çok az aktığında bile çamaşır ve bulaşık makineleri çalışmıyor. Su olmadığı zaman damacanadan ihtiyacımızı gideriyoruz. Altyapının bir an önce yenilenmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI
Dalyan Mahallesi sakinlerinden 3 çocuk annesi ev hanımı Nurten Korkut, Ramazan Bayramı'nın ilk günü 18 saatlik su kesintisi yaşadıklarını söyleyerek isyan etti. Korkut, "Bayramın ilk günü sabah 09.00'da sular kesildi. Gece saat 03.00'te geldi. Mahvolduk. Su hayattır. Su olmadan elimiz kolumuz bağlanıyor. Elektrik olmadan yapabiliyoruz, ama su olmadan yaşamam imkansız" dedi. 67 yaşındaki Ferit Narin, yaşanan su kesintileri nedeniyle perişan olduklarını söyleyerek duş almadıkları için denize bile giremediklerini ifade etti. Ev hanımı Vicdan Sağlam, "Hemen hemen her gün farklı uzunluklarda su kesintileri yaşıyoruz. Kesinti olmadığı zamanda suyumuz çok az akıyor. Çeşme gibi Türkiye'nin en önemli ilçelerinden birin bu su kesintileri yakışmıyor. Mutfakta dağ gibi bulaşık birikti" dedi. Rize'den 3 yıl önce Çeşme'ye taşınıp yerleştiğini söyleyen emekli gemi kaptanı 75 yaşındaki Ali Karakaş, "Rize'de hiç böyle sıkıntılar yaşamamıştım. Buraya geldim çok şaşırdım. 21. yüzyılda su kesintisi mi olur? Çeşme gibi bir yerde bu hiç olmaması gerekiyor" dedi. Ilıca Mahallesi'ne tatil için gelen Rüştü Gülcan, "Dalyan Mahallesi'ndeki kadar olmasa da biz de su sıkıntısı çektik. Ne zaman, nerede suyun kesileceğini bilemiyoruz. Duştayken aniden de kesilebiliyor. Şu an zaten çeşmelerden çok az su akıyor" dedi. SGK emeklisi 63 yaşındaki Muzaffer Sezer, Alaçatı'da yaşayan 2 çocuk babası Taci Gökseloğlu (56) da su kesintilerinden yakındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme’de su sıkıntısı vatandaşı bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN