Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit çocukları için 1 milyon liralık burs

Nevvar Salih İşgören Vakfı, yurt genelindeki şehit çocuklarına 1 milyonluk burs verecek. Vakıf Başkanı Ergun, “Şehitlerimizin çocuklarının hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 11.7.2016
Şehit çocukları için 1 milyon liralık burs
Nevvar Salih İşgören Vakfı; 'in eğitim, sağlık ve sosyal alandaki çalışmalarına yaptığı katkılara arttırarak devam ederken, Türkiye ölçeğinde yardımlarına şehit Mehmetçiklerimizin çocuklarına yapacağı yardımla başlıyor. Hayırsever işadamı merhum Salih İşgören'in 2010 yılında vefat etmeden bir süre önce kurduğu ve eşi ile birlikte adını verdiği Nevvar Salih İşgören Vakfı, kamuya yönelik gerçekleştirdiği hayırlarla İzmir'in yüz akı olduğunu gösterdi.

ŞEHİTLER MÜZESİ DE YAPACAK
Yönetim Kurulu Başkanı Urgun, "İzmir'e çok önemli eserler kazandırdık. Ama durmak yok. Hayırseverlerin adlarını sonsuza kadar yaşatmak için daha birçok büyük projelere imza atacağız" dedi. Bütün yetimlere sahip çıkmanın tüm toplumun sorumluluğu olduğunu vurgulayan Urgun, "Geçen yıl Ramazan'da 1000 ve Kurban Bayramı'nda 1256 olmak üzere Kaymakamlıklar, Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Toplum Destekli Şube Müdürlüğü, Yerel Yönetimler, AK Parti Kadın Kolları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ile toplam 2 bin 256 çocuğumuza bayram ve eğitim kıyafeti yardımı yaptık. Bu yıl Ramazan Bayramında desteğimizi iki katına çıkararak İzmir Valimiz Sayın Erol Ayyıldız ile imzaladığımız protokol kapsamında 17 ilçe Kaymakamlığı aracılığıyla 2000 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğumuza bayram öncesi yardımları ulaştırdık. Şehitlerimizin çocuklarını da unutmadık. Hep onların yanında olduk, yine olacağız. Nevvar Salih İşgören Vakfı da vatanımızı canı pahasına korumak için şehit olan mehmetciklerimize karşı sorumluluğunu yerine getirmek ve diğer duyarlı STK'lara da öncülük edebilmek adına 1 milyon TL eğitim yardımında bulunacak. Daha önce benzer bir çalışmayı şehit polis çocukları için İzmir ölçeğinde yapmıştık. Bu desteği Türkiye geneline yaymak için çalışmalara başladık. İzmir'in asker, polis, sivil bütün şehitlerinin adını görebileceğimiz bir şehitlik anıtı ve hayat hikayelerinin ölümsüzleştirildiği bir İzmir Şehitler Müzesi yapmayı hedefliyoruz. Ne yapsak şehitlerimize olan minnet borcumuzu ödeyemeyiz" diye konuştu.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK
Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erol Urgun, hayırseverler merhum Salih İşgören ve eşi Nevvar İşgören'in sağlıklarında İzmir'e kazandırdıklarını göz önüne aldıklarında bugüne kadar onlara yaklaşmakta bile zorlandıklarını söyledi. Urgun, şöyle konuştu: "Vakıf olarak bize bir bayrak teslim edildi. Bizim görevimiz bu bayrağı götürebildiğimiz en ileri noktaya kadar taşımaktır. Değerli hayırseverimizin vasiyetinden ödün vermeden yapılan tüm hayırlarla ilgili dönemin İzmir Valisi'ne mutlaka bilgi veriyor, onayını alıyoruz. Daha önceki valilerimiz Cahit Kıraç ve Mustafa Toprak ile yaptığımız protokoller ve çalışmalar bunun güzel örnekleri. Şimdiki valimiz Sayın Erol Ayyıldız ile de bu Ramazan öncesi ilk protokolümüzü 2000 yetim çocuğun kıyafet yardımı için yaptık,inşallah daha güzel projelerde birlikte çalışmalarımız devam edecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit çocukları için 1 milyon liralık burs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN