Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in şubesi denetim rekoru kırdı

Giriş Tarihi: 12.7.2016
İzmir’in trafik şubesi denetim rekoru kırdı

’de Denetleme Şube Müdürlüğü 2016’nın ilk dört ayında 28 bin sürücüsünü denetleyip, İstanbul ve Ankara’yı da geride bırakarak bu alanda en fazla denetim yapan şube oldu

Emniyet Müdürlüğü Denetleme Şube Müdürlüğü, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı ile 2020'de trafik kazalarında ölenlerin sayısının yüzde 50 oranında azaltılması projesi kapsamında çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda 2016 yılının ilk dört ayında 24 bin 754 adet yolcu taşımacılığı yapan araç ve sürücüsü denetlendi. Ayrıca 28 bin 201 denetimi yapıldı. İzmir trafik polisleri, sayı olarak Ankara ve İstanbul'daki ekiplerden çok daha az olmasına karşın kent içi trafik güvenliğini sağlamak adına yüksek bir performans göstererek Türkiye genelinde rekor kırdı. İzmir Trafik Denetleme Şubesi, Ankara ve İstanbul'u geride bırakarak en fazla motosiklet ve motosiklet sürücüsü denetleyen ekip oldu. İzmir'deki trafik polisleri motosiklet denetiminde liderliği bırakmazken, alkol ve emniyet kemeri uygulamalarında da Türkiye'de ikinci oldu. İlk dört ayda yapılan uygulamalarda 72 bin 697 alkol denetimi, 111 bin 357 adet de emniyet kemeri denetimi yapıldı.

DİSİPLİNDEN TAVİZ YOK
Konu ile ilgili Egeli Sabah'a konuşan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, "Trafik birimlerimiz tarafından ilk 4 aylık dönem içerisinde gerçekleştirilen denetimler İzmir trafiğinde vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için yapılıyor. Trafik uygulamalarımız yıl sonuna kadar aynı kararlılıkla ve disiplin içerisinde devam edecek. Denetimlerimizdeki esas amacımız trafik kazalarındaki can ve mal kayıplarının en aza indirilmesidir. Trafik ekiplerimizin çalışmaları hız kesmeden devam edecek. Çünkü denetimler arttıkça kaza sayısı ve yaşanan kazalardaki ölüm ve yaralanma oranları da azalıyor. Özellikle motosiklet sürücülerinin kasksız olarak trafiğe çıkması çok büyük tehlike arz ediyor. İzmir'de de motosiklet kullanımı oldukça fazla. Uygulamalar sıklaştıkça motosiklet sürücülerinde kask kullanım oranı arttı. Ayrıca, artan alkol ve emniyet kemeri uygulamaları sürücüleri trafiğe çıkmadan olumlu yönde etkiliyor. Emniyet kemeri takan sürücülerimiz her geçen gün artıyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’in trafik şubesi denetim rekoru kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN