Ege iş dünyasından demokrasi bildirgesi

Giriş Tarihi: 20.7.2016
Ege iş dünyasından demokrasi bildirgesi

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup askerin 15 Temmuz’daki darbe girişimine Ege Bölgesi’ndeki ve sanayi odalarından ortak tepki geldi

Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde 81 ildeki 365 oda ve borsa başkanları, eş zamanlı gerçekleştirilen toplantı ile 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimine karşı ortak açıklama yaptı. Demokrasi vurgusu yapan İzmir Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Borsası Işınsu Kestelli, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil ve Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat ve Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz, "15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır" dedi.

İTO Başkanı Ekrem Demirtaş: Hain kalkışmanın başarısızlığa uğramasında Türk milletinin duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesinin etkili oldu. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar: Ülkemiz kısa süre içerisinde normalleşme sürecinin içine girecektir. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, STK'lar ve iş aleminin verdiği mesajlarda da görüldüğü gibi üretime devam edilecek. 'de bir potansiyel var, bu potansiyeli ortaya koyduk.

İTB Başkanı Işınsu Kestelli: Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz.

KIVANÇ DUYUYORUZ

DTO Başkanı Necdet Özer, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, DTB Başkanı İbrahim Tefenlili: Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz.

MTSO Başkanı Adnan Erbil, MTB Başkanı Sadık Özkasap: 15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Demokrasi varsa hepimiz varız. Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimizdir. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.
Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat ve Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Yılmaz: Bu şerden hem demokrasimizi hem de birliğimizi güçlendirerek çıktık. Şimdi daha çok güçlü sarılmak ve sevmek zorundayız. Bizi ayakta tutan ve millet yapan unsur budur. Özel sektör olarak büyük azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız.

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler: Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda ve Borsalar olarak demokrasiden, milletten, devlet ile yana olmaya devam edeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege iş dünyasından demokrasi bildirgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN