Teleferik projesi tam gaz

’da Uncubozköy’den başlayıp Spil’in zirvesinde bitecek, 40 yıldır beklenen teleferik tesisinin yapımına ilişkin proje çalışmalarında önemli ilerleme kaydedildiği bildirildi

Giriş Tarihi: 20.7.2016
Teleferik projesi tam gaz
lıların büyük bir heyecanla beklediği Teleferik Projesi'nin hayata geçirilmesi amacıyla çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk , projenin hayata geçirilmesi için yapılan çalışmalar ve süreçle ilgili açıklama yaptı. Teleferik projesinde önemli bir ilerlemenin olduğunu açıklayan Başkan Çelik, "Otellerin yapım projeleri tamamlandı. Bundan sonraki süreçte temel atma töreni yapılacak. 2-3 yıllık bir süreç içinde de hem oteller hem de teleferik bitmiş olur" dedi.

MANİSA KAZANACAK
Teleferiğin inşa edilmesiyle Manisa'nın önemli bir kazanım elde edeceğini vurgulayan Çelik, "Manisa'nın ticaretine, vizyonuna, turizmine ciddi bir katkı sağlayacak. Teleferiğin başlangıç noktası Uncubozköy Mahallesi, bitiş noktası Spil'in zirvesi olacak. Bununla ilgili geniş fizibilite çalışmaları yapıldı. Önemli olan bu teleferiğin şehrimize kazandırılması. Bu açıdan bu projeyi önemsiyoruz. Manisalıların 40 yıllık hayalinin dönemimizde hayata geçirilmesi bizi ziyadesiyle mutlu edecek. Çünkü konunun takibinde çok emeğimiz var. Sıkı şekilde takip ettik. Eğer bu kadar sıkı bir takipte bulunmamış olsaydık bugün bu aşamalara kadar gelmemiz zor görünüyordu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teleferik projesi tam gaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN