Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şey vatan için

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Her şey vatan için

’de darbe karşıtı onbinlerce kişi demokrasi nöbetinin 7. gününde de meydanları doldurdu. AK Parti, CHP ve MHP’liler tek yürek oldu, “Sözkonusu vatansa gerisi teferruattır” mesajını verdi

'de darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz Cuma gecesi başlayan demokrasi nöbeti devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişimine karşı vatandaşları sokağa davet etmesinin ardından yedinci günde de 'nda binlerce İzmirli bir araya geldi. Ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandıran vatandaşlar, darbecilere "farklı siyasi görüşlerden olsak da söz konusu vatan olduğunda gerisi teferruattır" mesajını verdi. Almanya'dan 'ye tatile gelen ve demokrasi nöbeti için tatilini yarıda keserek Konak Meydanı'na gelen camcı Zeki Raşit (40), "9 Temmuz'da eşim Ceylan Raşit ve 3.5 yaşındaki oğlum Burak ve 6 yaşındaki oğlum ile Konak Meydanı'na koştuk. Tatilde olmasaydım yine Türkiye'ye gelirdim" dedi.

TEK VÜCUT OLDUK
Karı koca olarak 4 gündür Konak Meydanı'na demokrasi nöbeti için geldiklerini söyleyen SGK emeklisi Bekir Sarı (60), "Vatana canım feda. Eğer İzmir'de de tanklar sokağa çıkmış olsaydı, vücudumu, arabamı önüne atar engellerdim" dedi. 52 yaşındaki ev hanımı Fatma Sarı, "Vatanımız için canımızı siper ederiz. Vatansız yaşamaktansa ölmeyi tercih ederiz" diye konuştu. Siyasi görüş olarak MHP'li olduğunu söyleyen ev hanımı 36 yaşındaki Burcu Bora, "Cumhurbaşkanı halkı meydanlara çağırınca ben de geldim. Vatanıma sahip çıkmak için buradayım. Ülkesine sahip çıkmak her Türk vatandaşının boynunu borcudur" şeklinde konuştu. 1 çocuk annesi Nergis Dilik (50), "Destek için buradayız. Darbe girişimi olana kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a FETÖ'cülere karşı başlattığı mücadelede inanmamıştım. Abarttığını düşünüyordum. Ancak bu darbe girişiminin ardından FETÖ'nün ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu gördüm. Şimdi, 'Cumhurbaşkanı FETÖ'cülere az bile yapmış' diyorum" dedi. 25 yaşındaki öğretmen Ecem Kadıoğlu, "Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine Konak Meydanı'na geldim. Bundan sonra da gelmeye devam edeceğim. Cumhurbaşkanımıza her yerde her zaman destek veririz" yorumunu yaptı. CHP'li olarak vatana devlete sahip çıkmak için Konak Meydanı'na geldiğini söyleyen 62 yaşındaki Hanifi Bayseçkin, "Ben 1980 ile 1960 darbelerini yaşadım, gördüm. Artık o dönemdeki insanlar yok. Gençler daha bilinçli. Türk'ün Türk'ten başka dostu yok" dedi. İnşaat dekorasyon işiyle uğraşan Ekrem Beyazkuş (50), "Düzenli olarak ailecek geliyoruz. Biz ölmeye hazırız. Bu ülkeyi FETÖ'nün köpeklerine yem etmeyeceğiz" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI İÇİN DEFTER AÇILDI
Türkiye'nin sandık başına gidilerek seçilen ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için AK Parti İzmir İl Başkanlığı, alanda hatıra defterleri açtı. Vatandaşlar 7'den 77'ye, defterlere duygu ve düşüncelerini yazdı. Cumhurbaşkanı'na olan sevgisini okuma yazma bilmediği yazamayan çocuklar ise ellerinin şeklini deftere çizdi. İl Başkanlığı ise bu defterleri ilerleyen dönemde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gönderecek.

UĞUR: HESAP VERECEKLER
Balıkesir'de 7. gününe giren demokrasi nöbetine katılım giderek artıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından darbe girişimini kınayan ve lanetleyen ortak bildirinin okunduğu nöbette Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'da halka hitap etti. Darbeciler temizlenene kadar mücadelenin süreceğini söyleyen Başkan Uğur, "Darbeciler orduda, poliste, eğitimde, sağlıkta nerede varsa hepsinin icabına bakılıyor. Hepsine işten el çektiriliyor. Bunların hepsi mahkemeye çıkacak ve memurlukları da bitirilecek. Devlet darbecilerden hesap soracak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey vatan için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN