Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metroda 14 saatlik teknik arıza korkuttu

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Metroda 14 saatlik teknik arıza korkuttu

Üçyol- arasında, tünelde trenin arıza yapması sonucu tedirginlik yaşandı. Mahsur kalanlar, uzun bekleyişin ardından vagonların kapılarını açtı ve spor istasyonuna yürüdü

Sıfır su basıncına göre projelendirilen ve bunun sonucu olarak inşaat aşamasında art arda iki kez tünel yırtılmasına sahne olan Metrosu'nun Üçyol-Üçkuyular hattı, önceki gün akşam saatlerinde İzmirlilere korkulu anlar yaşattı. Üçyol- arasında, tünelde trenin arıza yapması sonucu büyük tedirginlik yaşandı. Mahsur kalan yolcular, uzun bekleyişin ardından vagonların kapılarını açtı ve İzmirspor istasyonuna yürüyerek ulaştı. Egeli Sabah'ın ulaştığı fotoğrafta, karanlıkta ilerlemekte zorluk çeken vatandaşların cep telefonlarının ışıklarını el feneri gibi kullanarak karanlıkta ilerlemeye çalıştığı gözlenirken İzmir Metro A.Ş resmi twetter adresinden teknik bir arıza nedeniyle Üçyol-İzmirspor arasında sefer yapılamadığını duyurdu fakat teknik arızanın neden kaynaklandığını belirtmedi. Seferler ilk arızanın üzerinden yaklaşık 14 saat geçtikten sonra Cumartesi sabahı saat 09.30'dan itibaren normale dönebildi.

TÜNELDE SU SIZINTISI
Bu süreçte Bornova'dan Üçyol İstasyonu'na kadar metro ile seyahat eden İzmirliler, buradan belediye otobüsleri ile Üçkuyular'a taşınmak zorunda kaldı. Öte yandan Egeli Sabah'ın ulaştığı resmi olmayan bilgilere göre arıza tünel zemininden sızan ve bir türlü önüne geçilemeyen suyun vagonlara veren sistemle temas etmesi sonucu yaşandı. Diğer bir iddiaya göre ise yolcu taşıyan vagonlardan birisinin iki tekerleği raydan çıkıp vagonlara enerji veren elektrik tesisatına zarar verdi. Bunun sonucu olarak da vagonlara elektrik verilemedi ve vagonlar hareketsiz kaldı. Tüm bunlar yaşanırken İzmir Metro A.Ş, yaşanan teknik arızanın neden kaynaklandığı konusunda bir açıklama yapmadı. Egeli Sabah'ın ulaştığı bilgilere göre vagonlara enerji sağlayan sistemdeki arıza, bir türlü önüne geçilemeyen tüneldeki su sızıntısından kaynaklandı. Yaşananlar, 2 yıl önce Sabah Egeli'nin ortaya çıkardığı İzmir Metrosu'nda can güvenliğinin tehlikede olduğunu belgeleyen ODTÜ raporunu hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metroda 14 saatlik teknik arıza korkuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN