Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü isimlerden darbecilere lanet

’de ’ndaki demokrasi nöbetine katılan çok sayıda sanatçı, şarkılarıyla alandakilere moral verdi. Ünlü isimler, ülkenin bekası için gösterilen birliğin ve beraberliğin önemine vurgu yaptı

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Ünlü isimlerden darbecilere lanet
Demokrasi nöbetinin sekizinci gününde 'na sanat camiasının ünlü isimleri akın etti. Alanda kurulan platforma çıkan sanatçılar hep bir ağızdan barış ve demokrasi mesajı verdi. Bengü, Hakan Akkaya, Aylin Coşkun, Şoray Uzun, Berkay, , Yavuz Bingöl, Hande Yener, Ece Erken, Cengiz Kurtoğlu, Nihat Doğan, İntizar gibi sanat camiasının önde gelen isimleri Konak Meydanı'nda FETÖ darbe girişimine karşı İzmirlilerle birlikte tepkilerini dile getirdi. Programın sunuculuğunu Gezegen Mehmet üstlendi. Alanda, ünlü isimlerin yanı sıra AK Parti İzmir Milletvekilleri ve İl Teşkilatı da tam kadro yer aldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, "Tüm partiler tüm görüşler ve tüm inançlar bu ülke hepimizin diyerek kenetlendi. İyi ki varsınız" dedi. Alanda sık sık "En büyük asker bizim asker" sloganları yankılandı. İzmirli sanatçı Bengü, "Bir başkadır benim memleketim" şarkısını söyleyerek alanda bulunan vatandaşlara duygulu anlar yaşattı. Yavuz Bingöl de 15 Temmuz Şehitleri için, " Turnalara tutun da gel" türküsünü söyledi. Alişan ise "Ölürüm Türkiye'm" şarkısını söyleyerek alanda bulunan kalabalığı coşturdu.

ÜNLÜLER KONUŞTU
Ece Erken: Benim babam emekli albay. Abim binbaşı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ni de bu şerefsizler kirletmesin. Türkiye Cumhurbaşkanımız sayesinde bu badireyi de atlattı. Bengü: İzmir ve Türkiye ile gurur duyuyorum. Millet olarak tek bir bayrak altında güçlü olduğumuzu tüm dünyaya birlikte göstermiş olduk. Yavuz Bingöl: Yaşasın demokrasi, yaşasın kardeşlik. Böyle darbelerin olduğu başka ülkelerde liderler genelde kaçarlar. Ancak sayın Cumhurbaşkanımız halkıyla kol kola girdi ve bu darbeyi önledi. Berkay: Söz konusu vatansa, bayraksa ezansa vatanın birliği ve bütünlüğü ise İzmir her zaman farkını ortaya koymuştur. Hande Yener: İlk günden beri devletimizin yanında olmaktan gurur duyuyorum. Bugün burada olmaktan gurur duyuyorum. Saygıyla önünüzde eğiliyorum. Alişan: Hesaplayamadıkları şey birincisi Türk halkıydı. İkincisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dı. Ben ölene kadar devletimin bayrağımın ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olacağım." Nihat Doğan: Belki de dünyada ilk defa darbeye karşı bir halk darbesi oldu. Erdoğan emperyalizmin uyutmuş olduğu bu milleti uyandırmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü isimlerden darbecilere lanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN