Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazıcıoğlu suikasti FETÖ/PDY’nin işi

İki yeğeni şehit olan AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ, hainler arasındaki Özsıcak’ın merhum ’nun düşen helikopterinin yanında görülen kişi olduğuna dikkat çekti

Giriş Tarihi: 26.7.2016
Yazıcıoğlu suikasti FETÖ/PDY’nin işi
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, sadece darbe girişiminin değil 'nun, 2009 yılında helikopterinin düşürülmesinin ardında da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) bulunduğunu söyledi. Özdağ'ın yeğenlerinden Volkan Canöz, darbe girişimi sırasında cuntacı hainlerce, polis memuru olan Çağdaş Tankoç da Maçka Polis Karakoluna yapılan saldırıda şehit edildi. Özdağ, Manisa Birlik Camisi'nde taziyeleri kabul ederken, son derece önemli açıklamalarda bulundu. Parlamento bombalandığı sırasında cuntacıların yeğeni Volkan Canöz'ü kurşunlayarak öldürdüğünü, diğer yeğeni Çağdaş Tankoç'un aynı gece şehit düştüğünü anlatan Özdağ, "Hem anne, hem baba tarafından 2 şehidimiz var. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Manisa'nın güzel insanları taziyede bulunuyorlar. Acılar paylaşılarak azaltılır, sevinçler paylaşarak çoğaltılır. Bugün acımı azaltan herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

ÖZSICAK ÖZEL SORGULANSIN
2009 yılında şehit edilen Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın arkadaşlarından biri olan Selçuk Özdağ, "Yazıcıoğlu'nun öldürüldüğüne inandıktan sonra bu işin takipçisi oldum. O dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Meclis Araştırma önerisini kabul etmişti. Daha sonra dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulunu devreye sokmuştu. Ardından da özel yetkili mahkemeler devreye girdi. Ben de Malatya'daki mahkemeye giderek üç saat bir açıklama yapmış ve paralel yapının bu suikastın içerisinde bulunduğunu belirtmiştim. 17-25 Aralık Operasyonu sonrasında da paralel yapı elemanları Yazıcıoğlu'nun ölümünden Sayın Erdoğan'ı sorumlu tutmuş ve ben de bu süreçte yine bir konuşma yaparak beş yıldır neden sustuklarını sormuştum" dedi. Darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast düzenleyenlerin arasında yer alan bir isme dikkat çeken Özdağ, şöyle devam etti: "Bu isim Özsıcak'tı. Hafızamı yokladım ve bir baktım ki Özsıcak, Muhsin Yazıcıoğlu suikastının ardından o dağlara gidip helikopterin parçasını sökerken ihbar sonucu yakalanan kişiydi. Şahsın yakalandıktan sonraki ifadesinde helikopter hobisinin olduğunu bu nedenle parçaların dikkatini çektiğini belirtiyordu, ama kimse de bu adama Madem hobin var. Evinde kaç helikopter parçası var? diye sormuyor. Çünkü maalesef devlet işgal edilmişti...Aydın Özsıcak özel sorgulanmalıdır. Bu kişinin aile yapısı nasıldı? Babası, annesi, eşi, kardeşleri kimler? Kimlerle telefonda görüşmüş, ne konuşmuş, ne zaman görüşmeleri gerçekleştirmiş? Tüm bunlar araştırıldıktan ve incelendikten sonra Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşürülmesinde ve Sayın Tayyip Erdoğan'a yapılan suikastın arkasında paralel yapının ve bu yapıya destek veren egemen güçlerin, üst aklın olduğunu görüyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazıcıoğlu suikasti FETÖ/PDY’nin işi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN