Uşak ilk andan itibaren nöbette

15 Temmuz’da Boğaz Köprüsü’nün kapatıldığını duyunca, belediye dozerlerini askeri kışlanın önüne gönderen Uşak Belediye Başkanı Cahan, kentte tam bir kenetlenme sağladıklarını belirtti

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Uşak ilk andan itibaren nöbette
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 15 Temmuz'daki hain kalkışmanın hemen ardından şehirde kenetlenmeyi sağladıklarını ve ilk günkü kararlılıkla meydanlarda demokrasi nöbetlerini sürdürdüklerini bildirdi. Egeli Sabah'ı ziyaret eden Cahan, darbe girişimini öğrendikten sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: "15 Temmuz Cuma günü, koruma ve şoförü evine gönderdim. Ailece, şehirde kendi kendimize dolanıyorduk. Telefondan baktım, Boğaz Köprüsü kapatılmış. Saat akşam 22.00 civarıydı. Hemen tedbirimizi aldık. Hemen talimat verdim, kepçeler ile kışlaların önünün kapattık. Milletvekillerimiz ile bir araya geldik. Arkadaşlar kışla önlerine çekilen dozerlerin fotoğrafını Ankara'ya göndermiş. Fitil zaten oradan ateşlendi. 7'den 70'e herkes birleşti. Tek vücut olundu. İnsanlarımız heyecanlı ve ateşli, birlikte yürüdük. Zabıta aracımızın tepesine çıkıp halkımıza seslendim. Kentimizde çok şükür en ufak bir sıkıntı yaşanmadı. Alayda birkaç kişi bir girişimde bulunmak istemiş ancak bastırmışlar." Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ardından Uşak'ta da demokrasi nöbetlerinin ilk günkü azim ve kararlılıkla sürdüğünü bildiren Cahan, "Alanlarda vatandaşlarımıza çay, tarhana çorbası, su dağıtıyoruz. Cumhurbaşkanımız bitti diyene kadar nöbetlere devam edeceğiz" dedi. Cahan, Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele yapılan baskın sırasında şehit düşen koruma polisi Mehmet Çetin'in ailesinin Uşak'ta yaşadığını belirterek, "Şehidimizin ailesi büyük vakar içinde. Demokrasi nöbetlerimize katıldılar" diye konuştu.

ÇOBANA LAF SÖYLEYENLER!
FETÖ mensubu teröristlerinin 15 Temmuz akşamı, 7 yaşındaki çocuklara, teyzelere, amcalara ateş edecek, üzerlerini tank sürecek, TBMM'yi bombalayacak, kadar alçaldıklarını anlatan Cahan, "Milletin seçtiği Cumhurbaşkanı'na operasyon yapıyorsun. Bunu da devlet teçhizatıyla gerçekleştiriyorsun. buna karşı irade ortaya koydu. Bu işin ortasındaki hesapları görüyoruz. Bu zamanda siyasi düşünceleri bir kenara bırakmak lazım. İlk günkü irade de siyasi bir düşünce yoktu. Ancak, 'çobanla üniversite mezunun oyu bir mi' diyen kesim ortada yoktu. Milli duygusu olanlar ortaya çıktı. Diğerleri ise bankamatik, benzinlik ve bakkallara koştu" dedi. Cahan, FETÖ'nün son derece tehlikeli bir örgüt olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: ", o gece büyük bir badireden döndü. İslam aleminde tüm mazlumların gözü 'de. Çünkü bu coğrafyadaki son kaleyiz. Bu maşa örgütün arkasında büyük güçler var. Zaman içinde çok ayrıştık. Ama bunların hepsi boş. Bu olay gösterdi ki bu gemi batarsa hepimiz ölürüz. Birlik ve beraberlik içinde bu temizliği yapmalıyız. Bu ayıklamayı yaparken masum insanları ayırmalıyız. 17-25 Aralıkta bu temizliği yapamadık. İkinci defa artık ısırılamayız. Araya nifak sokmamalıyız. Bu dönem bir yenilenme ve gerçek Türkiye'nin inşası dönemi olacak. Türkiye'yi aydınlık günler bekliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak ilk andan itibaren nöbette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN