Üç bağış 4 hayat kurtardı

Giriş Tarihi: 3.8.2016
Üç bağış 4 hayat kurtardı

Nazilli, ve ’da son iki hafta içinde vefat eden üç kişinin ailerince bağışlanan organları, İzmir Kent Hastanesi’nde nakil bekleyen böbrek hastalarına başarıyla nakledildi

Kadavradan organ bağışları yine hayat kurtardı. Son iki hafta içinde Nazilli, ve 'de beyin ölümü gerçekleşen 3 kişinin bağışlanan organları Kent Hastanesi'nde organ bekleyen 4 hastaya yeni yaşamın kapılarını açtı. Diyalize mahkum 4 hasta makinesiz yaşama adım atarken, Doç. Dr. Ebru Sevinç Ok, "Bu nakillerle organlar toprak değil hayat oldu" dedi. Nazilli'de beyin ölümü gerçekleşen bir erkek hastanın organları İzmir Kent Hastanesi'ne gönderildi. Tetkikler sonucu nakil için ilk uygun aday 40 yaşındaki Mustafa Öztürk oldu. Opr. Dr. Işık Özgü, Opr. Dr. Uğur Saraçoğlu ve Doç. Dr. Ebru Sevinç Ok'tan oluşan ekip tarafından Öztürk'e bağış böbrek nakledildi.

BAĞIŞÇILARA TEŞEKKÜR
Diğer böbrek Menemen ilçesinde internet kafe işleten Nihat Gökdemir'e nakledildi. 22 Temmuz'da biri İzmir, diğeri Manisa'da beyin ölümü gerçekleşen iki erkek hastanın organları Kent Hastanesi'nde alıcı buldu. Manisa'dan gelen bağış böbrek, Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan 'aileden böbrek hastası' 2 çocuk 4 torun sahibi 54 yaşındaki Fatma 'a nakledildi. İzmir'de beyin ölümü gerçekleşen kişinin bağışlanan böbreği yine Kent Hastanesi'nde, Fatma Balık'la aynı gün adaşı 34 yaşındaki Fatma Veliler'e nakledildi. İzmir Kent Hastanesi Böbrek Nakli ekibinden Doç. Dr. Ebru Sevinç Ok, canlı vericileri olmadığı için kadavra bağış dışında yeni bir hayat şansı olmayan çok hasta bulunduğuna dikkat çekti. Doç. Dr. Ok, "Bu hastalarımız şanslı, dördü de bağışlar sayesinde diyalizden kurtuldu. Bağış organlar da toprak değil hayat oldu. Ne kadar çok bağış o kadar yeni hayat" dedi. Böbrek nakilleriyle yeni bir hayata başlayan hastalar da sevinçlerini dile getirirken, kaderlerini değiştiren bağışları yapan ailelere minnettar olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç bağış 4 hayat kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN