Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O bana değil bütün millete atıldı

Giriş Tarihi: 4.8.2016
O tokat bana değil bütün millete atıldı

FETÖ’nün kalkışması sırasında Urla’daki camide sala okurken saldırıya uğrayan müezzin Beskisiz kendine atılan için özür kabul ettiğini ancak millete yapılanın özrünün olamayacağını söyledi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Urla Zeytinalanı Merkez Camisinde sala okurken, saldırıya uğrayan müezzin Mehmet Hadi Beskisiz, " O aslında bana değil, benim camime, vatandaşıma, milletime atıldı" dedi.

ÖLDÜRÜRÜM TEHDİDİ
Olay sonrası yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan zanlı Hasan Ö'nün babasının CHP'den belediye meclis üyesi olduğu, ailenin müezzinden özür dileyerek şikayetini geri çekmesini rica ettiği öğrenilirken, Beskisiz "Ben şahsım adına şikayetçi değilim. Ama vatanımız, bayrağımız, milletimiz adına şikayetçiyim. Sonuna kadar da bunun arkasında durmak zorundayım" diye konuştu. Egeli Sabah'a 15 Temmuz si yaşadıklarını anlatan Beskisiz, "Saat 02.00 civarları idi. Milleti birlik, beraberliğe çağırmak için Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Sayın Cumhurbaşkanınızın talimatı ile sala okumamız istendi. O esnada oturduğum lojmandan camiye indim. Camiyi açtıktan sonra salayı verdim. Ardından da caminin bahçesine indim. O esnada daha önceden tanıdığım ve fırıncılık yaptığını bildiğim Hasan Ö yanıma gelerek, 'Sen sala veremezsin' dedi. Ben de kendisine 'Hasan, biz devlet memuruyuz. Verilen bir görev var' dedim. Bunun üzerine 'Hayır sala veremezsin. Sen dinle siyaseti birbirine karıştırıyorsun' diye bağırdı. Ben de kendisine yaşananların din, siyaset meselesi değil memleket meselesi olduğunu söyledim. Bunun üzerine 'Hayır. Burada iktidar biziz' diyerek elini kaldırdı ardından da tokadı attı. O esnada belinden ekmek bıçağını çıkarıp; 'Seni öldürürüm. Devlet biziz' deyince komşumuz Özkan araya girip onu tuttu ve oradan uzaklaştırdı. Bana da, 'Hocam sen buradan uzaklaş, ayrıl' dedi. Ben de polisi aradım. Polis gelip olaya müdahale etti. Eğer o sırada komşum araya girmese idi olay çok daha kötü sonuçlanabilirdi"diye konuştu.

HERKESLE BARIŞIĞIM
Beskisiz, olayın duyulması üzerine vatandaşların caminin önünde toplandığını ve zanlıya tepki gösterdiğini belirtti. Herkesle barışık yaşadığını, Zeytinalanı Merkez Camisi'nde görev yaptığı 13 sene zarfında hiç kimseyle bir sorun yaşamadığını anlatan Beskisiz, "Şahsın ailesi tarafından dilenen özür, benim şahsıma, atılan tokattan ötürü dilenen özürdür. O gece memlekete karşı yapılanların özür ile ifade edilebilecek bir tarafı yoktur. Ben bir din görevlisi olarak kendi şahsıma yapılandan ötürü şikayetçi değilim ama vatanımız, milletimiz, bayrağımıza yapılanlardan şikayetçiyim"diye konuştu.

?BABAANNESİNİ DEFNETTİK
Olaydan bir gün önce, kendisine saldırıp ölümle tehdit eden kişinin babaannesinin cenazesi namazını kıldıklarını anlatan Beskisiz, " O arkadaşın babaannesi için Kuran okudum, dua ettim. Cenazede yüzlerce insan vardı. de buna şahit oldu. Zaten bu kişiler, tanıdığım, toplumda beraber oturup kalktığım insanlar. Cenazenin ardından böyle bir şey ile karşılaşmak gerçekten beni çok üzdü" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O tokat bana değil bütün millete atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN