Tarihe tanıklık için ’a akacaklar

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Tarihe tanıklık için İstanbul’a akacaklar

FETÖ’nün darbe girişiminden bu yana devam eden demokrasi nöbetlerinin taçlandırılacağı Yenikapı’daki dev mitinge ’den de çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyelerini gönderecek

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe kalkışması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı meydanlara çıkan milyonlar 7 Ağustos Pazar günü 'da buluşacak. Dünyanın en büyük mitingi olması beklenen İstanbul'daki buluşmaya üyelerini gönderebilmek için 'de çok sayıda sivil toplum kuruluşu (STK) ve parti yöneticileri organizasyon yapıyor. Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir şubesi İstanbul'a tam kadro gidecek. Şube Başkanı Ümit Ülkü'nün fire vermeden bütün üyelerin mitinge katılım sağlaması talimatı verdiğini belirten Perakende Sektör Başkanı Mehmet Telingün, "Cmhurbaşkanımız talimatı verdiği günden bu yana demokrasi nöbetimizi tutuyoruz. Vatandaşlara çorba, su, lokma, pide ve ayran gibi ikramlarda bulunuyoruz" dedi. Nöbetin başladığı günden beri İzmirlilere yiyecek içecek dağıtan İnsan İçin Umut Derneği de İstanbul'a gidiyor. Dernek Başkanı Menşure Gökçe, "Reisimizin yanında olmaya gidiyoruz. İstanbul'da olacağız ve tarihe tanıklık edeceğiz" diye konuştu. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmir Şubesi Başkanı Ali Köstegen, "Milyonların bir oldu ve Türkiye'nin yıkılmaz bütünlüğünü göstermek adına İstanbul'a gidiyoruz" dedi.

VATAN BORCU ÖDEYECEĞİZ
İzmir'deki demokrasi nöbetlerini aksatmayan 45 yaşındaki ev hanımı Şenay Saraç, "Kadınlar maalesef askerlik yapamıyor. 15 Temmuz'dan bu yana alanlardayım. Pazar günü, İstanbul mitingi ile nöbetimizi taçlandıracağız. Ben de vatan borcumu ödemiş olacağım. Tarihe tanıklık edeceğim, ileride torunlarıma oradaydım diyeceğim" diye konuştu. 40 yaşındaki Bülent Bozkurt, "nöbetimiz bitmiyor. 365 gün bu nöbeti tutacağız. Cumhurbaşkanımız talimatlarını bekliyoruz" dedi.

ATATATÜRKÇÜYÜM
Atalarının 700 yıldır İzmir'de olduğunu belirten 50 yaşındaki öğretmen Birgül Pulat, "Laikim, Atatürkçüyüm, AK Partiliyim. İzmir'in yerlisiyim. Bu ülkeye sahip çıkmak adına her vatandaş gibi ben de sokaklardayım. Reisimizin uğruna ölürüz " diye konuştu. Hasan Hüseyin Özkan, "Kapatılan Gediz Üniversitesi'nin öğrencisiydim. Ama umurumda değil. Okulsuz olur ama vatansız olmaz. Bizler bu yapının farkındaydık okulda. Pazar günü İstanbul'a gideceğiz" diye konuştu. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican da Yenikapı mitingini, İzmir'de demokrasi nöbetlerinin merkezi olan 'nda takip edeceklerini bildirdi. Delican, "Partimizin talimatı ile herkes kendi ilinde nöbete devam edecek. AK Parti İzmir İl Teşkilatı olarak alandayız. İstanbul'a gitmeyeceğiz. Ancak canlı bağlantılar yapacağız. Kaleyi bırakamayız" diye konuştu.

KALBİMİZ İSTANBUL'DA OLACAK
AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, İzmir İl Teşkilatı'nın "Herkes kendi ilinde pazar günü nöbete devam edecek" talimatının doğrultusunda İzmir'i boş bırakmayacaklarını söyledi. Yıldırım, "İstanbul'a gitmeceğiz, ama gönlümüz orada olacak. Pazar günü yine Konak Meydanı'nda olacağız. Parti ayrımı gözetmeksizin herkesi Konak Meydanı'na davet ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihe tanıklık için İstanbul’a akacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN