İçlerinde himmeti yönetenler var

DTO Başkanı Necdet Özer’in de aralarında bulunduğu 19 işadamı tutuklandı. Vali Ahmet Altıparmak, tutuklananlar arasında FETÖ’nün tepe yöneticilerinin olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 7.8.2016
İçlerinde himmeti yönetenler var
'de darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında polisin başlattığı operasyonda 10 gün önce gözaltına alınan ve bugün adliyeye çıkarılan 20 işadamı ve bürokrattan 19 tutuklandı. Tutuklananlar arasında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Odası Başkanı Necdet Özer ile Meclis Başkanı Habib Yıldız, eski Özel İdare Genel Sekreteri Adem Oklu, TKDK eski Genel Koordinatörü Ümit Dağdeviren'in yanısıra Bakanı Nihat Zeybekci'nin eşinin dayısı olan Sezai Günalp de bulunuyor. Operasyon kapsamında 9 kişi de aranıyor. Aranan bazı kişilerin yurtdışında olduğu da öğrenildi.

YURTDIŞINA KAÇTILAR
Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, tutuklanan 19 işadamı içinde tepe yöneticisi ve himmeti bizzat idare edenlerin olduğunu söyledi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde konuşan Vali Altıparmak, tutuklanan işadamları haricinde olanları da bildiklerini, bunlardan yurtdışına kaçan isimlerle ilgili işlemlerin de devam ettiğini anlatı. Denizli'de FETÖ /PYD operasyonundaki son gelişmeler hakkında da bilgiler veren Vali Dr. Ahmet Altıparmak, 1170 kişinin açığa alındığını, açığa alındıktan sonra gözaltına alınan 560 kişinin olduğunu ve tutuklanan personel sayısının emniyet mensubu dahil 112, doğrudan görevden alınanların 7 kişi, firari olan kişi sayısının da 10 olduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçlerinde himmeti yönetenler var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN